yazılım ve orjinal turbo hakkında yardım

stan39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba,
corsa 1.7 dti aracıma eski sahibi tarafından yazılım , turbo pervanesi büyütme ve salyangoz genişletilme işlemi yapılmış. turbo arızalanınca değiştirip orjinal turbo takıldıktan sonra, beyindeki yazılımın araca sakıncası olur mu ? yazılımında sıfırlanması gerekli midir ? ayrıca araçta şuan 2 silindire az miktarda yakıt gönderimi var bu arıza neyden kaynaklanıyor olabilir ? yardımcı olabilecek arkadaşların cevaplarını bekliyorum, saygılar.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orj. turbonun basıncı daha düşük olduğu için yazılımın gönderdiği yakıt fazla olacaktır. Zengin karışımdan dolayı siyah duman atarsınız yani evet yazılımıda orj.e çevirmeniz gerekir yada en azındaın orj. turboya göre olan bir yazılıma.

Eğer güncellenebilen beyinlerden ise yani eeprom değişimi yapılarak uygulanmamışsa tuning orj. yazılıma 30tlye yetkili serviste dönebiliyorsunuz ecoflox yüklemesi istiyorum diyerek.

2 silindire az yakıt gönderimi derken diğer silindirlere göre daha az mı yakıt gidiyor bunnu nasıl anlayabildiniz ki biraz daha açarsanız daha kolay yardımcı olurlar.

stan39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orj. turbonun basıncı daha düşük olduğu için yazılımın gönderdiği yakıt fazla olacaktır. Zengin karışımdan dolayı siyah duman atarsınız yani evet yazılımıda orj.e çevirmeniz gerekir yada en azındaın orj. turboya göre olan bir yazılıma.

Eğer güncellenebilen beyinlerden ise yani eeprom değişimi yapılarak uygulanmamışsa tuning orj. yazılıma 30tlye yetkili serviste dönebiliyorsunuz ecoflox yüklemesi istiyorum diyerek.

2 silindire az yakıt gönderimi derken diğer silindirlere göre daha az mı yakıt gidiyor bunnu nasıl anlayabildiniz ki biraz daha açarsanız daha kolay yardımcı olurlar.

abi söyle ki aracı özel opel servisine götürdüm orda baktılar turboyu falan değişltirdik işte. usta dedi ki 3.4. silindire yakıt püskürten enjektörleri sökünce bildiğin mazot fışkırıyor. ama 1.ve 2. silindirdeki enjektörleri söktüğümüzde yakıt çok az akıyor dedi. enjektörler tıkalı değil çünkü enjektör yakıt ölçüm değeri normalmiş 1.ve 2. enjektöre az mazot geliyor. dedi. yakıt pompası - yakıt pompa beyninden olabilir dedi. araca yazılım yapan eski sahibi mazot beyniyle de oynamış.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman arayıp yetkili servisi sorun 1.7dti'lara ecoflex yazılım yüklemesi yapılıyor mu diye evet derlerese 30tlye yaptırırsınız aracınızıda yıkarlar.. Aklınızdan yazılım çıkmış olur.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iki silindirde enjeksion az püskürtüyorsa enejktörde sorun vardır bu bir bosch servisine göster yakıt geri dönüşüne baksın enejektörlerin yazılımla ilgili bir sorunu olacağını sanmıyorum

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pompa beyniyle oynamış dediğin büyük ihtimal tamir görmüştür...oda tamirden sayma soğuk lehimleri atıyor onlar tazeleniyor...

bide anlamıyorum ustan bunu nasıl kontrol edebilirki pompanı sökmeden araba common rail değil ki basıncı işemeyi diagnostan görsün...mekanik enjektör araba...anca pompayı sökecek dışarıda makinaya bağlayıp çalıştıracakki basınç görsün...
bence senin usta enjektörü söktüyse ucundaki kuruma göre bir değerlendirme yaptı...
yoksa pc den görünmüyor diye biliyorum...

turbo2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mekanık pompada enjektörden cok pompa arızalarından suphelenmek lazım,pompa ne basarsa enjektörde onu verır sılındırlere,dıstrıbutor kapagını düşünün,bujı kablosuna elektrık akımını ve zamanlamasını vermeyınce bujı atesleme nasıl yapmazsa mekanık pompada da oyle,enjektör yada pompa sökülüp tekrar ayarlanmasında yapılan yazılımın tekrar yuklenmesı lazım,yoksa dumana kacar araç..turbo buyutulmusse eger,ve sızde orjınalını takmak ıstersenız sorun olmaz,cekısı bıraz dusurmus olursunuz..

stan39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iki silindirde enjeksion az püskürtüyorsa enejktörde sorun vardır bu bir bosch servisine göster yakıt geri dönüşüne baksın enejektörlerin yazılımla ilgili bir sorunu olacağını sanmıyorum

bilmiyorum abi, enjektör yakıt değerlerinin gösteren bişey varmış oraya bağlamış enjektör değerleri normal diyor. 1. ve 2. silindire giden yakıt miktarı az diyor. tekirdağ/çorlu da bosch servisi var oraya gidicem haftasonu.

orjinal turbo taktık araca suan yazılımdan kaynaklanan herhangi bir sorun olur mu ?

daha önce konu açmıştım ya alt devirde hantallık çekişte düşüş ve son hızda azalma diye. turbo değiştikten sonra alt devirde hantallıkta gitti. çekişi biraz yükseldi. ama yine de tam randıman vermiyor. yakıt ekipmanlarının birinden kaynaklanan bir arıza olduğunu söylediler.

stan39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mekanık pompada enjektörden cok pompa arızalarından suphelenmek lazım,pompa ne basarsa enjektörde onu verır sılındırlere,dıstrıbutor kapagını düşünün,bujı kablosuna elektrık akımını ve zamanlamasını vermeyınce bujı atesleme nasıl yapmazsa mekanık pompada da oyle,enjektör yada pompa sökülüp tekrar ayarlanmasında yapılan yazılımın tekrar yuklenmesı lazım,yoksa dumana kacar araç..turbo buyutulmusse eger,ve sızde orjınalını takmak ıstersenız sorun olmaz,cekısı bıraz dusurmus olursunuz..

abi örneğin yazılım atılınca beyne daha fazla yakıt ve yakıta orantılı hava gerektği için orjinal turbo pervanesi büyütülüp 18 den 22 yapılmış. yazılım varken orjinal turbo ile kullanılırsa beyin turboya daha fazla hava versin diye ayarlanmamış mıdır ? sadece çekişi mi düşürür yazılımlı araç orjinal turbo varken ?

yazılımın nerde yapıldıgını bilmiyorum. :confused: o nasıl olacak peki ?

stan39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman arayıp yetkili servisi sorun 1.7dti'lara ecoflex yazılım yüklemesi yapılıyor mu diye evet derlerese 30tlye yaptırırsınız aracınızıda yıkarlar.. Aklınızdan yazılım çıkmış olur.

önce bosch car servisle bir görüşeyim. mazot pompasından mı pompa beyninden mi ? ona göre yazılımı orjinale ceviriricem. bilgi için çok teşekkür ederim. :bir: