Yazılım ile tork beygir arttırma ??

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Termostatı geliştiren kişilere sorabilirsiniz b16xer ile uyumlu mu diye. Mocool radyatör katkısı 3-4 derece düşürüyor çalışma sıcaklığını.

3-4 derece gerçekten iyi rakam.
Test ettiniz mi bu rakamı
ben de düşünürüm mocool almayı gerçekse

antifriz ile karıştırılabiliyor mu acaba

Son düzenleme:

batatay

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Termostatı geliştiren kişilere sorabilirsiniz b16xer ile uyumlu mu diye. Mocool radyatör katkısı 3-4 derece düşürüyor çalışma sıcaklığını.

sitesinde derki: "MOTUL MoCool konsantre bir koruma sıvısıdır. Destile edilmiş (arıtılmış) su ile karıştırılıp anında soğutma etkisi elde etmek için kullanılabilir. Su ile %5 oranında karıştırın (20:1) Sulandırmadan bu ürünü kullanmayın! Musluk suyu ya da içme suyu kullanmayınız. Mono etilen glikol bazlı bir çok soğutma sıvısıyla karıştırılabilir. "

siz nasıl uyguladınız?

enermax

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3-4 derece gerçekten iyi rakam.
Test ettiniz mi bu rakamı
ben de düşünürüm mocool almayı gerçekse

antifriz ile karıştırılabiliyor mu acaba
Tabiki, yıllardır test ederim. Orijinal çalışma sıcaklığı 102-103 derece iken mocool dan sonra 99 a sabitlemeye başlamıştı. Tabi bu düz gidişte. Dur kalk trafiğe girince artış oluyordu yine de. Yükten çıkınca 99 a iniyordu tekrar. Daha sonra bu motorlar için özel geliştirilen 95 lik termostattan taktırdım, mocool ile beraber 93 dereceye sabitliyor artık, klimanın performansı bile iiyileşti.

enermax

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sitesinde derki: "MOTUL MoCool konsantre bir koruma sıvısıdır. Destile edilmiş (arıtılmış) su ile karıştırılıp anında soğutma etkisi elde etmek için kullanılabilir. Su ile %5 oranında karıştırın (20:1) Sulandırmadan bu ürünü kullanmayın! Musluk suyu ya da içme suyu kullanmayınız. Mono etilen glikol bazlı bir çok soğutma sıvısıyla karıştırılabilir. "

siz nasıl uyguladınız?
Normal kırmızı antifirizi donma noktası -25 civarı olacak şekilde saf su ile seyrelttim üzerine 20:1 oranında mocool kattım.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Motul optimal antifiriz ve motul mocool ikisini karıştırıp kulanın tamamdır

batatay

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Normal kırmızı antifirizi donma noktası -25 civarı olacak şekilde saf su ile seyrelttim üzerine 20:1 oranında mocool kattım.
Bu oranlari hic anlamadim. Antifrizi -25 olacak sekilde nasil seyreltiyorsunuz daha önce hic koymadim. Benim aracta antifriz var muhtemelen su tankı pembe renkli durumda hep icindeki su. Mecvut su deposuna konamıyor mu konursa nasil yapiliyor?

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bu oranlari hic anlamadim. Antifrizi -25 olacak sekilde nasil seyreltiyorsunuz daha önce hic koymadim. Benim aracta antifriz var muhtemelen su tankı pembe renkli durumda hep icindeki su. Mecvut su deposuna konamıyor mu konursa nasil yapiliyor?

Antifiriz varsa tank temiz ise gelecek bakımda değişim yapın radyatör altında su boşaltma musluğu var oradan boşaltılır normal olanı bu şekilde dir yeni antifiriz eklenir biraz havası alınır ama tamirci uğraşmaz bununla söylemezseniz boğaz dönüş borusunu çıkarır arabayı çalıştırır içine döker antifirizi çıkardığı borudan antifiriz gelince takar bu tavsiye edilmez

enermax

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben antifirizi de değiştirdiğim için her şeyi sıfırdan hazırladım, sizin antifirizin ömrü dolmadıysa değişmesine de gerek yok, direkt su kabına mocoolu dökebilirsiniz, kendi kendine karışır zamanla. Ama mocoolu koymadan önce kaptan bir miktar suyu çekin ki mocool ilavesinden sonra miktar fazla gelip kaptan fazlalığı atmasın.

batatay

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ben antifirizi de değiştirdiğim için her şeyi sıfırdan hazırladım, sizin antifirizin ömrü dolmadıysa değişmesine de gerek yok, direkt su kabına mocoolu dökebilirsiniz, kendi kendine karışır zamanla. Ama mocoolu koymadan önce kaptan bir miktar suyu çekin ki mocool ilavesinden sonra miktar fazla gelip kaptan fazlalığı atmasın.
Şisenin tamamı kadar su cekip sonra sisenin hepsini mi eklemem gerekiyor?

batatay

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Antifiriz varsa tank temiz ise gelecek bakımda değişim yapın radyatör altında su boşaltma musluğu var oradan boşaltılır normal olanı bu şekilde dir yeni antifiriz eklenir biraz havası alınır ama tamirci uğraşmaz bununla söylemezseniz boğaz dönüş borusunu çıkarır arabayı çalıştırır içine döker antifirizi çıkardığı borudan antifiriz gelince takar bu tavsiye edilmez
Tamamdir tsk ederim.