Yazık oldu opel...

hansel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2012 model 1,3 cdti corsa aracım var...
2012 yılının kasım ayında opel ontaçada(adana) 15000 bakımı yaptırdım... 550 tl ödedim. ve arabamı nasıl yıkamışlarsa kılcal çizikler oluştu.. bunu çözmek için daha bir yılını bile doldurmamış arabama polisaj yaptılar.(ben arabamı o güne kadar daha dışarda hiç yıkatmadım.. arabama fırça bile değmedi)

2013 kası ayında opel anılda (hatay iskenderun)30000 bakımı yaptırdım 550 tl ödedim. (faturaya bakıyorum cam sileceğini bile yazmışlar. kaldı ki benim aracmın cam sileceği her zaman özel sıvı ile doludur. bana sormadan klima filtremi değiştirmişler. ben 15000 bakımda deiştirmiştim...)

sonuç olarak bu iki firmayı opel genel müdürlüğüne bildirdim.. hiçbir sonuç çıkmadı...
ne dilyelim yazıklar olsun opel. yazıklar olsun...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
İşte bu yüzden hayatım da almayacağım araçların başında Opel var. Sıfır alacağım ama liste içinde opel yok. Olmayacak da.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bunlar birşey değil ki.

Kış lastiği takılması için bizden Toyan Toyota 66TL balans, 20TL de nitrojen parası aldı.

Asıl bomba lastiklerin jantlı, havaları tam ve balanslı olarak onlara teslim edilmesiydi :D 5 liralık iş yani dışarda taktırsan...

edit:
Bu arada kabin filtresi her sene ve her bakımda değişmesi lazım, normal yani değiştirmeleri.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşte bu yüzden hayatım da almayacağım araçların başında Opel var. Sıfır alacağım ama liste içinde opel yok. Olmayacak da.
Büyük konuşma :D

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2012 model 1,3 cdti corsa aracım var...
2012 yılının kasım ayında opel ontaçada(adana) 15000 bakımı yaptırdım... 550 tl ödedim. ve arabamı nasıl yıkamışlarsa kılcal çizikler oluştu.. bunu çözmek için daha bir yılını bile doldurmamış arabama polisaj yaptılar.(ben arabamı o güne kadar daha dışarda hiç yıkatmadım.. arabama fırça bile değmedi)

2013 kası ayında opel anılda (hatay iskenderun)30000 bakımı yaptırdım 550 tl ödedim. (faturaya bakıyorum cam sileceğini bile yazmışlar. kaldı ki benim aracmın cam sileceği her zaman özel sıvı ile doludur. bana sormadan klima filtremi değiştirmişler. ben 15000 bakımda deiştirmiştim...)

sonuç olarak bu iki firmayı opel genel müdürlüğüne bildirdim.. hiçbir sonuç çıkmadı...
ne dilyelim yazıklar olsun opel. yazıklar olsun...
Şimdi Arkadaş,yazdıklarında tek sorun aracı yıkamaları ve kılçal cizikler,gerisi yazdıklarınız hangi marka olursa olsun bakımda bakın aklıma gelenleri yazacağım;
yağ filitre,cam suyu,antifriz eksikse veya derecesi düşükse,silecekler bozuksa farlar ampüller de bozukluk varsa yani kısaca aracı elden geçirler,ne eksik varsa bir sonraki bakıma kadar olan yapılır,bunlar 15bin 30bin 45bin 60 bin bakımında neler yapılacağı protüsürde yazar,işcide onları yapar. Arac kitabcığına bakın,bunları sırf opelde değil hangi marka araç alırsanız alın karşınıza aynı bakımlar çıkacak paranızı alacaklardır.Sen gitmeden cam suyunu doldurursan onu yazmaz.çünkü görevli arkadaş listesindekilere bakar eksik ne var onu tamamlamak la sorumludur.
yani şikayetinizde haksızsınız. Açin arac kitabcığına bakın neler yapılır görün

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bakın 15bin bakımı
Her yıl veya 15.000 km’de bir yapılması gereken kontroller
  • Triger kayışı ve gergi rulmanını gözle kontrol edin
  • Motor yağı ve yağ filtresini değiştirin
  • Direksiyon kilidi ve kontağı kontrol edin
  • Soğutma suyu seviyesi ve antifrizi kontrol edin, düzeltin
  • Antifriz yoğunluğunu kontrol edin, garanti ve servis kitapçığına kaydedin
  • Hortumların kaçak kontrolü yapın ve doğru oturup oturmadığını kontrol edin
  • Akü kutup başlarının sıkıca bağlı olduklarından emin olun ve akü gözünü kontrol edin
  • TECH 2 ile araç sistem kontrolünü yapın
  • Polen filtresini değiştirin
  • Hava filtresi elemanını değiştirin
  • Deneme sürüşü, son kontrol
  • Servo direksiyonun gözle kaçak kontrolü yapın. Sıvı seviyesini kontrol edin, düzeltin
  • Dizel yakıt filtresi suyunu boşaltın
  • Yakıt filtresini değiştirin ve suyunu boşaltın
  • Korozyon korumasını kontrol edin, garanti ve servis kitapçığına kaydedin
  • Motor, şanzıman, dağıtıcı dişli kutusu, arka difransiyel, klima kompresörünün kaçak kontrolü yapın
  • Direksiyon sistemi körükleri, bağlantı çubukları (rotlar) ve dingil tahrik sistemini gözle kontrol edin
  • Direksiyon tekerlek sevk çubuğu başını ve taşıyıcı mafsalını kontrol edin
30bin bakımı;

Her 2 yılda bir yapılması gereken kontroller
• Uzaktan kumandanın pilini değiştirin
• Fren hidroliği ve debriyaj sıvısını değiştirin
• İlk yardım çantası, lastik tamir seti ve sabitleme halkalarını gözle kontrol edin

- Her 2 yıl veya 30.000 km’de bir yapılması gereken kontroller

• Park frenini kontrol edin ve ayarlayın
  • Ön ve arka tekerkel bağlantıları ve süspansiyonlar, fren bağlantıları, basınçlı fren boruları, yakıt boruları, egzoz sistemini gözle kontrol edin
  • Ön ve arka frenleri gözle kontrol edin
  • Far ayarı kontrol edin, düzeltin
  • Kapı menteşeleri, kapı frenleri, kilit silindiri, kapama mandalı, motor kaputu kilidi, bagaj kapağı menteşeleri ve kapı sabitleyicileri yağlayın

- Her 4 yılda bir veya 60.000 km’de bir yapılması gereken kontroller

• Triger kayışı ve gergi rulmanını değiştirin

- 90.000 km'de bir yapılması gereken kontroller

• Bujileri değiştirin

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizde tek değişen para aldıkları mazot filitresi suyunu boşaltma değilde her 15binde de değişmeleri ben hala 30binde değişiyorum :)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nadir ben bilmem,sen gene büyük konuşma sonra gene yenide olsa opele kalırsın :)
inşallah paran olur iyisini alırsın ama bakarsın ancak gene opele yeter :)

hansel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi Arkadaş,yazdıklarında tek sorun aracı yıkamaları ve kılçal cizikler,gerisi yazdıklarınız hangi marka olursa olsun bakımda bakın aklıma gelenleri yazacağım;
yağ filitre,cam suyu,antifriz eksikse veya derecesi düşükse,silecekler bozuksa farlar ampüller de bozukluk varsa yani kısaca aracı elden geçirler,ne eksik varsa bir sonraki bakıma kadar olan yapılır,bunlar 15bin 30bin 45bin 60 bin bakımında neler yapılacağı protüsürde yazar,işcide onları yapar. Arac kitabcığına bakın,bunları sırf opelde değil hangi marka araç alırsanız alın karşınıza aynı bakımlar çıkacak paranızı alacaklardır.Sen gitmeden cam suyunu doldurursan onu yazmaz.çünkü görevli arkadaş listesindekilere bakar eksik ne var onu tamamlamak la sorumludur.
yani şikayetinizde haksızsınız. Açin arac kitabcığına bakın neler yapılır görün

ben gitmeden cam suyumu doldurdum zaten.... hocam.... ikincisi servis ücreti sence de pahalı değil mi.... skoda 30bin bakımı octavia için 340 tl üçüncüsü arabamı çizdi adamlar ya.. daha ne olsun...