Yay Kısaltma .. ?

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Melii abi dövcen milleti haaaa :D

özgürkaptan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
jpg.gif
ope.jpg (57.1 KB (Kilobyte))

bende 3.5 eibach taktım,hoşuma gitti düşüş

Ekli dosyalar

• ope.jpg
    ope.jpg
    56.2 KB · Görüntüleme: 53

yaniss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
de get benımde golfum var tel masa yay kullanmıyourm alın coıl ex mıdır ne seyse yada ap onu kullan hans aracın dusmesıne gore deyıl yol tutmasına gore tasarlamıs dusurmek ıstıyorsanız aracınzıı coil over alın kafanıza gore basın
abı nıye sınır yapıyosun kı ılk yazdıgım yoruma bakarsan ben kotu bısey demıyorum eıbach ıle h&r pıyasdadakı en konforlu yaylar ama h&r eıbach gore daha fazla dusuryor :)

elpadre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaparımm tabı tecrube konusuyor burda farkındaysan bılmedım konuya hıc brı zaman yazmıyourm bıldıgım konulara yazıyorum yıllardan berı denıyourm ben astraya yay taktıgım zaman on taraf cok guzel dustu arka taraf havada kaldı arastırmasını yapık neden bu boyle duruyor dıye anladıkkı adamlar kafadan kaymayı yusek suratlarda vırajlara kopmadan grmeyı saglıyor olay bu yanı

yaniss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nese tamam abı zten sana bır lafım yok ben yay almadan oncede sana fıkrını sormustum zten sen daha ıyı bılıyorsun tabıkı ama ben sadece gordugum ve edındıgım tecrubelerden bu kanıya vardım ben h&r taktım cok memnunum tavsıyede edıyorum :)

elpadre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nese tamam abı zten sana bır lafım yok ben yay almadan oncede sana fıkrını sormustum zten sen daha ıyı bılıyorsun tabıkı ama ben sadece gordugum ve edındıgım tecrubelerden bu kanıya vardım ben h&r taktım cok memnunum tavsıyede edıyorum :)

sen bakmaa bana cok kolay sınırlenmem ben ama sınırlendımkıı kımseyı tanımam :D sen bakma bana sen kullandıgın mazemeden menmun kalmıssan superdır daha once astra h diesel konusunda ustume cok geldıler eibach la coil ex mıdır oyle bır yayı eibach la kıyasladılar arastırmsını yaptım adapazarı tarafında uretılıyormus yay ve adamlar ıddalasıyorlar benımle yok soyle menmusunuz boyle menmunuz sonra aynı kısı gıttı eibach aldı arabasına amac neden taktı menmun kalmadı hemen ılan verdı satılık dıye ıste aramızda boyle benım tabırımle erken modeller cıkıyor bılmeden saldırıyorlar sonra pısman oluyorlar ne kadar ucuzalırsam kaardır dıye bakıyorlar sonra zararını goruyorlar ıste bende bunu anlatmaya calısıyourm ;)

yaniss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abı suan yazdıklarında kesınlıkle senı desteklıyorum yay gıbı arabanın neredeyse en onemlı parcalardan bırsınde ınsanlarn 30 40 ucuza bırseyler almaya kalkmasını anlamıyorum ayrıca coıl -ex gıbı bır markayı kalkıpta eıbach ve h&r gıbı markalarla kıyaslanamaz ben yay takana kadar 1.5 sene arastırdım ortaya cıkan sonuc eıbach ve h&R herkezın dedıgı al gonul rahatlıgıyla tak sadece h&r nın yapısını bıraz dha dusukluge musaıt oldugu eıbach ıse daha cok konfor ve yıne yol tutusu oldugunu tespıt ettım gerısı arkdaslara kalmıs :)

eL_nino

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
"Yay kisaltma" basligini gorunce daha yaylari kestirme dusunceniz oldugu aklima geldi ve konuyu okudugumda da kesinlesti.Yaylari kestirme isini artik Tofas grubu kullanicilar dahi yapmiyor.Kestirip ucuza mal etmeyi dusunuyorsaniz ileride olusacak bir cok problemi gidermek icin harcayacaginiz para su an alacaginiz iyi bir amortisor/yay kiti fiyatindan pahaliya gelecektir.Kaldiki kestirme isi gorsellik disinda hic bir yol tutus iyilestirmek vs. gibi artilar katmayacaktir araciniza.
Yok illa kestirecegim diyorsan;oksijen kaynagi denen islemle kesilmede,oksijen ve alevin yaya verecegi asiri yuksek isi,yayin molekul yapisini bozacagindan ve ileride kirilmalara yol acacagindan spiral(yanlis hatirlamiyorsam adini)denen kesme islemini tercih etmelisiniz.
Yinede tekrar ekleyim kestirme isi cok kotu sonuclar acmasi kacinilmazdir,nacizane tavsiyem iyi dusunun.