Yarın yetkili servise gidiyorum. (Bakım+Korna sorunu)

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostlar yarın z16xep astra aracımla servise gidiyorum.normal yağ bakımı yapılacak,kadran parlaklığını arttırdığımda çalışmayan kornama bakılacak(sanırım cim modülü) ve yağ eksikliğinin sebebine baktıracağım.

Arabam 4000-5000km yapınca 2-3 lt civarı yağ eksiltiyor,egzozda siyah duman yok,arabayı park ettiğim zeminde yağlanma yok ama yağ nereye gidiyor bilemiyorum.başka şehirde usta olan arkadaşım conta deliktir dedi pek anlamadım.

Korna sorunu için ise para ödemem gerekiyor mu ,zira bu Hatanın fabrika hatası olduğunu duymuştum.önceki bakımı dışarıda yaptırdım,bu sefer 100-150 tl fazla vereyim servis bakımı olsun dedim.

iPad'dan gönderildi .

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Korna Cim den ise, serviste pahalıya mal olur. Dışarıda Tamir, çıkma, yenisi çok daha uygun olur. Garanti süresi bitti ise, ücret alınır.

Yağ kaçaklarına bakmak gerek.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Korna Cim den ise, serviste pahalıya mal olur. Dışarıda Tamir, çıkma, yenisi çok daha uygun olur. Garanti süresi bitti ise, ücret alınır.

Yağ kaçaklarına bakmak gerek.

Asıl derdim yağ zaten kaçak olsa park ettiğim yerde yağ olur geçen 3 gün park ettim çalıştırmadım çektim baktım yine yağ yok.araç LPG olduğundan yağ yakması normal dediler,ustaya sordum direk yağ yakıyor sökmek taşlamak vs dediler hiç ellettirmedim,egzozda normal,çekiş desen on numara.arabadan memnunum ama yağ eksiltmesi kafamda soru işaretleri bırakıyor.

iPad'dan gönderildi .