Yarım kontak muhabbeti

Ozgur53

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
İyi geceler forum üyeleri, malum araçlarımızda anahtarsız çalıştırma var ve bu kış aylarında yarım kontak yapmadan kızdırma bujilerini kızdırmadan direk marş basıyoruz. Çok soğuk havalarda tuşa basılı tutarak yarım kontak yapıp kızdırma bujilerinin sönmesini bekleyip marş yaptığım oluyor. Merakımdan soruyorum bu kış aylarında direk marş yapmak zarar verir mi araca?

isyew

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
İyi geceler forum üyeleri, malum araçlarımızda anahtarsız çalıştırma var ve bu kış aylarında yarım kontak yapmadan kızdırma bujilerini kızdırmadan direk marş basıyoruz. Çok soğuk havalarda tuşa basılı tutarak yarım kontak yapıp kızdırma bujilerinin sönmesini bekleyip marş yaptığım oluyor. Merakımdan soruyorum bu kış aylarında direk marş yapmak zarar verir mi araca?
Yarım kontak nasıl oluyor ilk defa duydum. Arabam Opel astra 1.6 e plus.. Detaylı anlatır mısın bunu en azından öğrenmiş oluruz.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Yarım kontak nasıl oluyor ilk defa duydum. Arabam Opel astra 1.6 e plus.. Detaylı anlatır mısın bunu en azından öğrenmiş oluruz.
Anahtarsız çalıştırmada,düğmeye 5 saniye basılı tutarsanız yarım kontak olur...Bilgi ekranı,multimedya falan açılır...Gerçi (manuelde)debriyaj veya(otomatikte)frene basmadan start-stop düğmesine basarsanızda multimedya geliyor ama bilgi ekranı sadece düğmeye 5 saniye basılı tutunca gelir ve yarım kontak olur...
Ben sürekli direk basarak kullanıyorum...Bir zararı olacağınıda düşünmüyorum...İllaki bunun önlemi alınmıştır veya düşünülmüştür...

• Beğen
Tepkiler: Ozgur53