Yarım Debriyaj -Balata

Uğur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Genelde balatalar garanti kapsamına girmez ama balatanızda arkadaşların da dediği gibi sorun olacağını da sanmıyorum muhtemelen yarın sorunsuz çalışır. Bu arada balataları bu kadar zorlayan rampa hangisi?

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tarık geçmiş olsun mazdacıların nazarı değdi diyelim şaka bir yana baska balta biraz ömründen yemiştir ama sabaha bişey kalmazzz bencee ama servise bir sor bakalım belki yenisini takarlar

DarkMagic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun tarık abim. Cruze'u ilk aldığımız zamanda benzer sorunu yaşadık araç 2000km civarındayken.Geri viteste dik bir rampayı çıkmaya çalışırken aynı olay oldu.Aracı 1 gün kullanmadık eski haline döndü. Yeni araçların balatalarda var bir sorun.

Teşekkür ederim Cemal..Bugün baktım sanki gitmek istemiyor gibi çekişten düşme vardı arabada..

212 444 1 999 sonra şu bu felan filan der yol yardım destek yada assistance der ona basın:)
bolu-gerede'de felan kalırsanız burda birlik kurtama var derseniz yardımcı oluruz:)))))))
geçmiş olsun..

Teşekkürler bugün arayacağım heralde..

Genelde balatalar garanti kapsamına girmez ama balatanızda arkadaşların da dediği gibi sorun olacağını da sanmıyorum muhtemelen yarın sorunsuz çalışır. Bu arada balataları bu kadar zorlayan rampa hangisi?

Bilmiyorum bakacağız arabada çekişten düşme var hissettiğim o vezirköprüden gelmiştik makromarkete uğradık ordan çıkarkenki yokuş epey kalabalıktı birde bilirsin yol calışmaları var kargaşa..:(

tarık geçmiş olsun mazdacıların nazarı değdi diyelim şaka bir yana baska balta biraz ömründen yemiştir ama sabaha bişey kalmazzz bencee ama servise bir sor bakalım belki yenisini takarlar

Olabilir Ali..Bakacaz artık bugün

calmy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kampkeyfi.com
Tarık geçmiş olsun yeni gördüm...

O kokuyu biliyorum. Bizim sedan sayfasında bahsetmiştim. En ufak zorlamada koku oluyor.

İnşallah sorunun geçicidir.

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teknik servise aldım konuyu bilginize...

deluxe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
garanti olayını unut çünki hatay iskenderun anıl otomotiv servisinde birtane astra yatıyor bu yüzden. Aynı sorun balata yanmış v.s v.s garanti karşılamamış kullanıcı hatası denmiş

enforacle

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
xyz

Hocam garanti kapsamına girmiyor baskı balata fren balata gibi dogrudan surucu kullanım hatalarının sebep oldugu yerler. Yalnı zbır uretım hatasıda olablir baskı balata veya debrıyaj ıle ılgılı bır göstersenız ıyı olur. Koku çok zorlarsanız yarım debrıyaj vs olabiliyor zaten astra ve diğer alman arabalrının nedense baskı balata devrıyaj sistemi biraz agır kalıyor dikkatli kullanılması lazım

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi dönem çıkan wv caddy lerde böyle bi sıkıntı olmuştu ... arabalar onbine gelmeden balatayı yiyordu...
kasa ağır arabanın beygiri düşük olunca zorlanıyor balata diye biliyorum...
parçada sıkıntılı ise tabi kullanım hatası da üste eklenince sonuç bu oluyor ...
kalkışta balataya yüklenmek yerine el freni kullanılabilir mesela bu tür durumlarda o zaman daha sağlıklı olur gibime geliyor ....
evet söz konusu balata olunca bunu garanti kapsamına sokman imkansız gibi bişey olur ..kullanıcı hatası deyip çıkarlar işin içinden....

Son düzenleme:

DarkMagic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tarık geçmiş olsun yeni gördüm...

O kokuyu biliyorum. Bizim sedan sayfasında bahsetmiştim. En ufak zorlamada koku oluyor.

İnşallah sorunun geçicidir.

Sağol abiya..Bakalım şuan serviste ne olacak bilmiyorum garantiden halletmeye çalışacağız olmassa indirim yapacağız dediler :( Müdürün söylediği opellerde bu ne yazıkki oluyor dedi..

qxtt007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş Olsun Kardeşim.. Arkadaşın Dediği Gibi El Freni Bu Durumlarda Kurtarıcıdır..