yardımlarınızı bekliyorum ACİLL

ocanner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tüm Arkadaşlara selamlar
opel astra g hb 1998 model
Gecenlerde arkadaşın servisine gittim orda balata temizleme spreyiyi gördüm ve ne işe yaradıgını sordum oda yaglı parçaları tamizlemede kullandıgını söyledi kelebek boğazı falan bende meraklı oldugumdan hemen benim kelebek boğazını temizleyelim dedim hava filtresinin hortumunu söktüm ve kelebegin içini aşırı derecede siyah oldugunu gördüm ve spreyle temizlemeye başladım sanki sıfır parça takmış gibi oldu sonra montajı bitirdim denemek için çalıştırdım devir normaldi fakat biraz bindikten sonra devir saati yerinde saymıyor 15000 le 20000 arası çalısıyor rolanti motorunun arızalandıgını düşünüp yeni bi tane taktık olmadı bilgisayara bağladık herhangi bi arıza göstermedi hemen yetkili servise gittim oranın bilgisayarında potansiyelmetre arıza gösterdi elinde olmadddıgı içinde biraz böyle kullan düzelmezse potansiyelmetreyi değiştirecegiz dedi.
3-4 gün sonra kelebegi komple söktüm temizledim düzeldi fakat anlın tüketim 1.1 de gösteriyor önceden 0.8 de gösteriyordu
acaba bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum

KAZASIZ BELASIZ GÜNLER DİLERİM

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kelenek temizliğiyle potansiyometre bozulacağını sanmıyorum aksine motor daha aktif çalışacaktır... motor sıcakken dahi yüksek devirdemi aracınz.. rölanti ayarlayıcısına bi baktırın soketlerine felan bi bakın bence... saygılar..

ocanner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama rölanti motoru takıldı yine aynı şimdi düzeldi ama sebebini anlıyamadım neden öyle yaptı
birde opellerde potansiyel metreyi bilgisayardan aya veremiyorsun bu voswagenler gibi benimde aklıma geldi rölanti motoru değiştirdik olmadı
çok yuhaf bi arıza anlam veremiyorum halen

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hım.. abi siz bi boğazı sökerken kabloa çıkmasın yada şasi yapmasın tesisatı bi kontrol edin isterseniz... rölanti motoru sağlamsa sıcak motorun rölantisi yüksellmez... ayrıca cihaza bağladığınızda ne çıktı .. aklıma ısı müşiride gelior ama :S