yardım

mustafa 26

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar 1.6 gl vectra sahibiyim.arabamdan gayet memnunum fakat son 1 senedir arasıra motor 2.viteste gaz yemiyormuş gibi sallama yapıyor.dikkat ettiğimde yazı ve öğle sıcağında araba biraz yüklüyse dur kalklarda 2.vitese atıp gaza yüklendiğimde sanki gaz yemiyormuş gibi kısa bir süre sallama yapıyor sonra düzeliyor.sizce neden yapa bilir?aracımda lpg var.benzinde bu olmuyor.servise götürdüğümde ateşleme bobininden dediler.o zaman benzinde de yapması gerekmez mi?yardım lütfen:confused:

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Ateşleme konusunda lpg benzinden çok daha hassastır. Arıza lpg de verirken, benzinde vermeyebilir çok doğaldır. Lpg ayarları düzgün ise, arıza ateşleme bobini olarak gözükmekte.

mustafa 26

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
o zaman neden sadece yükde ve öğlen sıcağında ve bazen yapıyor.eğer ateşleme bobininde ise her daim yapması gerekmezmi?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
o zaman neden sadece yükde ve öğlen sıcağında ve bazen yapıyor.eğer ateşleme bobininde ise her daim yapması gerekmezmi?

Bobin sizde plug on şeklinde. Yani kablo vs. yok direk kütüğün üstüne yerleştirilir. Bu bobinler sıcağa karşı hassastır bildiğiniz elektronik devreler vs. var içinde. Zamanla bu yüzden arıza yapabilir, araç yükte üst kapak ısındığında daha çok yapabilir, hava sıcakken daha çok yapabilir. Ve bu giderek daha kötü olacak. Bu şekilde kullanırsanız sorun çoklaşır ve kurum yapma ihtimaliniz artar. Sıcak ile bağlantısı budur. Arada bir yapma durumu ise gene elektronik parça olmasından kaynaklanmakta, normaldir.

mustafa 26

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
anladım galiba değişme vakti gelmiş.teşekkür ederim..