yardım...

gokhanese

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar benim bir sorun olucak çok fazla bilgim olmadığından,astra cdti olarak 4-5 gündür aracı kullanmıyorduk,dün aracı çalıştırdım tabi malum biraz zor çalıştı daha sonra yola çıktım 2. vitese attım az gittikten sonra araç sallanmaya başladı sonra stop etti haydaa...dedim ne oluyorr orada kalacagımı düşündüm bikaç marşdan sonra tekrar aldı yanii neden olabilir dicem mazotmu yanii sorun burada pislik vs. gibi bana pek inandırıcıı gelmiyorda..yardım edersiniz sevinirim..bir parçası tırt oldu acaba.

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle hoşgeldiniz ... forum kurallarını okumanızı tavsiye ederim ayrıca İMza(signatür) alanına AD SOYAD yazmak mecburidir aksi taktirde kimse cevap vermyecektir ... uyarı almadan gerekli ayarlamalarınızı yapmanı tavsiye ederim....

ama ben cevap vereyim....
yolda tekleyip stop ediyorsa büyük ihtimalle EGR valfinden kaynaklanıyor aracınız kaç bin kmde ... ayrıca yakıttanda yapma şansı var su yada pislik varsa yapabilir... aracınızda herhangi bir ışık yandımı gösterge panelinde...saygılar...

gokhanese

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim ilgin için kardeş..herhangi ışık falan yanmadı herşey normal gözükür du yanii..78 bin oldu km.si aslında sanki sıfır gibi bir problem yok zannediyodum ama maalesef bu durum çıktı..

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rica ederim görevimiz... aracınız kaç model garantisi varsa yetkili servise uğrayın cihaza bağlatın isterseniz ...ama sorun bence EGR valfinden birçok neden var ilk neden EGR diye düşünüyorum... ayrıca aracınızın km si çok yüksek değil CArbon Clean yaptırmanızı tavsiye ederim...saygılar...

gokhanese

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mesela rolantide çalışırken devir saatinin sabit durmaması,yani bir aşagı bir yukarı çıkması gibi bir durum yapıyor arada.sölediğiniz imkanları yaptıgımda bu durum da ortadan kalkarmı acaba kardeş...(sölediklerini yaptırıcamda yarın öğleden sonra..)

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hımm.. aracınız soğukken yani sabahları motor soğuk olduğundan marşa bastığınızda motorun belli sıcaklığa gelip verimli çalışması için beyin rölanti ayarlayacısına bilgi gönderir ve soğuk motoru ısıtmak için motoru zengin karışımla çalıştırır...devri belli bir süre yüksek tutar hatta arada bir kendi kendine gaz verir yani bu normal.. ancak sıcakkende yapıyorsa ya rolanti ayarlayıcısı bozuktur yada kelebek boğazı kirlenmiştir...ayrıca carbon clean yaptırmanızı öneriyorum demiyorum ben çevremde görmedim ancak opelim netteki ustalarımız yapın diyor ordan yola çıkarak yaptırın diyorum cARbon clean ı ...siz yinede cihaza bağlatın aracınızı ne var ne yok diye bi baktırın... ayrıca imza (signatür) ayarlarınızı yaparsanız sizin için daha iyi olur AD SOYAD yazmak mecburide söylemek istedim...saygılar..

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hımm.. aracınız soğukken yani sabahları motor soğuk olduğundan marşa bastığınızda motorun belli sıcaklığa gelip verimli çalışması için beyin rölanti ayarlayacısına bilgi gönderir ve soğuk motoru ısıtmak için motoru zengin karışımla çalıştırır...devri belli bir süre yüksek tutar hatta arada bir kendi kendine gaz verir yani bu normal.. ancak sıcakkende yapıyorsa ya rolanti ayarlayıcısı bozuktur yada kelebek boğazı kirlenmiştir...ayrıca carbon clean yaptırmanızı öneriyorum demiyorum ben çevremde görmedim ancak opelim netteki ustalarımız yapın diyor ordan yola çıkarak yaptırın diyorum cARbon clean ı ...siz yinede cihaza bağlatın aracınızı ne var ne yok diye bi baktırın... ayrıca imza (signatür) ayarlarınızı yaparsanız sizin için daha iyi olur AD SOYAD yazmak mecburide söylemek istedim...saygılar..

Özkan, yapılması gereken herşeyi söylemişsin tebrikler.
:alkis:

speedstar

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun kelebek boğazıda olabilir endiksiyon yani ateşleme bobinindende kaynaklana bilir ( yedek parcacı dip notu ) :)

Okan Metinpek

Oto Yedek Parçacı

İSTANBUL

Son düzenleme: