Yardım... Yardım... Yardım ...

gencer20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım 2001 astra 1.6 G kasa yaklaşık 100 km önce 10bin bakımlarını yaptırdım ayrıca diskler ve balatalar değişti ancak benim araçta dönüşlerde (dönerken) lastik cızırtısı, vikleme(tabirlerim komik ama öyle) sesi gibi birses geliyor acaba bu diskler ve balatalar değiştiği için mi? Bu arada normal giderken yada direksiyonu çevirdiğimde olsun hiçbir anormallik, tak tuk ses yok sadece cızırtı vikleme sesi var yardımcı olabilirisiniz :(

oceanfoam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım 2001 astra 1.6 G kasa yaklaşık 100 km önce 10bin bakımlarını yaptırdım ayrıca diskler ve balatalar değişti ancak benim araçta dönüşlerde (dönerken) lastik cızırtısı, vikleme(tabirlerim komik ama öyle) sesi gibi birses geliyor acaba bu diskler ve balatalar değiştiği için mi? Bu arada normal giderken yada direksiyonu çevirdiğimde olsun hiçbir anormallik, tak tuk ses yok sadece cızırtı vikleme sesi var yardımcı olabilirisiniz :(

selam;

diskler ve balatalar yeni değiştiği için ses yapıyordur. bir süre sonra disklerde balatalarda alışır ses gelmez artık. bende bakımdam sonra genelde böyle sesler duyuyordum ama bir süre sonra geçiyor. frenlerin zayıf değilse yada aracın yürüyüşüyle ilgili anormal bir durum yoksa bir sorun çıkacağını sanmam.

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok aşırı bir ses yoksa normaldir. Ama gerçekten rahatsız edici bir ses varsa o zaman ustana göstermelisin.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vıınn diye bir sesten bahsediyorsanız o elektro servo seside olabilir. motor arıza yapıp ömrünü tamamlamaya yakın vıın diye baya yüksek bir ses çıkartıyor...

gencer20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevaplar için teşekkürler ancak benim bildiğim disk ve balatalar değiştimi fren yapınca ses gelir dönerken neden böyle bir geliyor ki bilmediğim için soruyorum. . .

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
disk balata değişince neden ses gelsin ki ben vectra aracımda orjinal balata yan sanayi disk taktırdım hiç ses yapmadı.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Ben olsam, aracı rota sokardım. Rottan yapabilir.
Ayrıca Lastiklerde farklı aşınmalar mevcut ise ve frenler değiştikten sonra lastikler farklı yerlere takıldıysa olabilir.