Yardim.. Vectra c2 comf - civic elegance

G

Gökhan_55

Bilgi Girilmemiş
her şeyiyle vectra derim ama üretimi bitmiş arabayıda almam.. en azından adı devam etmeli..

erkan34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla param olsa şu an hemen bir tane vectra c2 alırım sıfır hemde gökhancığım üretimi dursa ne olurki zaten her zaman üretimde olan arabayı almaya kalksak para yetiştiremeyiz araba artık eskisi gibi değil pirim yapmıyor her geçen gün yeni bir model çıkıyor cep telefonu gibi:)bence bir araba alıp uzun yıllar kullanmak daha mantıklı

melihklc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben civic alırdım nedeni vectranın piyasadan kalkmış olması ama araba yumurta gibi illede ikisi arasında olacaksa yinede hondayı tercih ederdim ki vectra bana gore daha prestijli olmasına ragmen

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
insignianında 3 4 ay ıcınde ılla 2 elı cıkacaktır.onlarada bakılabılır.

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gökhancım eksik olma yaaa :D ama hatchbackden gınaa geldi ...

Erkan Gökhan restleşmesi harika:) çok sağolun arkadaşlar.. fatih kardeşim marka-model ne olursa olsun; ne kadar rasyonel ve hatta karlıda olsa ikinci el düşünmüyoruz. Ama önerin için teşekkürler.

Aykal bu işden galiba en çok anlayan sensin.. Sizde c2 kasa var ve muhakkak pek çok araçla kıyaslamasını yapmışsındır. Değerli fikirlerin için sağol kardeşim.

dtvolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
civic HB süper ama sedan için aynı şeyi söyleyemem. çok kalite farkı var. ben c2 derim şöyle bir otobana çık farkı gör

start19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracım vectra comfort c 1 oluyor galiba, ama benim araçta olupta c 2 de olmayan özellikler var mesela yağmur sensörü (orj),lbs,8 hava yastığı,hız sabitleyici. bazı arkadaşlar buna inanmıyor ama bu eski opelciler bilir opelin her zaman yaptığı numara, önce aracı yüklü çıkarıyor sonra tek tek bazı özellikleri kısıyor.

dtvolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağmur sensörü ve cruse kontrol bütün vectra c lerde var sadece hava yastığı 6 ya düştü

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Perde hava yastığı ebatça büyüdüğü için , hava yastıkları sayı olarak azaldı.. Aslında hava yastıklarıyla korunan alan aynı. Aynı olay ford ve hyundai içinde geçerli.

MaX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2009 model civic elegance aldım. Pişman mısın dersen değilim. Aracı almadan önce vectraya da baktım, kullandım. İç mekan kalitesi olarak hiçbir fark yoktu. İç mekan olarak Vectra biraz daha geniş elbette ama çokta fark göremedim. Performans açısından Civic daha başarılıydı. İçeriye ses alma konusuna gelince iki araç arasında pek bir fark göremedim. Fakat bagaj genişliği konusunda Vectra'nın bariz üstünlüğü var. Vectra comfort D sınıfı bir araç ama donanım açısından Civicten yağmur ve far sensörleri dışında bir üstünlüğü yok. Civicte ise sunroof, 6'lı cd changer ve direksiyondan kontrollu tiptronik vites var. Hondanın 6 yıl garanti vermesi de cabası. Araçların fiyatları da hemen hemen aynıydı. Ayrıca Vectra'nın üretimden kalkıyor olması da benim gözümde diğer bir eksi noktası oldu. Yaşımda çok büyük olmadığı için civic in tasarımı bana daha cazip geldi ve satın aldım. Eğer C veya D sınıfı diye takıntılarınız yoksa civic'i tercih edebilirsiniz.