yardım lütfen......

nominal69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar. 2001 Opel Astra 1.6 NB GL/AC var. 2 ay önce sıralı sistem lovato lpg taktırdım. sorunum aracımda hareket halindeyken ve araç lpg ye geçtiğinde göstergelerin olduğu panelde "araba işaretinin üzerinde anahtar" resmi olan bir lamba yanıyor. bazen 3-4 gün kullandıktan sonra yanıyor bazende lpg ye geçtikten kısa bir süre sonra yanıyor. birde lpg ile araca biraz yüklendiğimde araç yekinme yapıyor. yine araç özellikle soğukken ilk kalkışlarda gaz pedalında ayağımı tırmalar şekilde titreme hissediyorum. bu konularda bilgisi olan varsa, yardımlarınızı bekliyorum ve ilginize teşekkür ediyorum.

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
arıza tespit cihazına bağlamadan lambayı niye yaktığı anlaşılmaz;bir çok sebep olabilir....

akın27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o yanan anahtar şeklindeki lamba motor arıza lambası.Yani senin motor güme gitmiş geçmiş olsun.Şaka tabi:)Kardeş çoğu opellerde özelliklede lpg yeni takılanlarda yanar o lamba.Bendede vardı,biçoğundada vardır eminim.

akın27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ancaaak hava debimetresinin oraya bi 150 ytl sıkışmış olabilir.İkincisi lpg yi cihaza sok ve ayarına ve gaz basıncına bi baktır.Sıralı sistemlerde map sensörleri yenide olsa bazen arızalı çıkabiliyor.Bendede hafif yüklenince gaz yutkunma yapıyodu gittim map sensörünü değiştirip basınç ayarı yaptılar çok şükür canavar gibi şuan.:rolleyes:

astrax_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadasım en güzel ve en doğru yanıt serviste yapılacak bağlantı ile ortaya çıkar..

akın27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle öyle tabi.Bakarsın bunlardan çok farklı ve alakasız şeylerde olabilir.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ancaaak hava debimetresinin oraya bi 150 ytl sıkışmış olabilir.İkincisi lpg yi cihaza sok ve ayarına ve gaz basıncına bi baktır.Sıralı sistemlerde map sensörleri yenide olsa bazen arızalı çıkabiliyor.Bendede hafif yüklenince gaz yutkunma yapıyodu gittim map sensörünü değiştirip basınç ayarı yaptılar çok şükür canavar gibi şuan.:rolleyes:
arkadasın aracında debımetre yok

nominal69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilginize teşekkürler. dün gaz ayarını %5 yükselttirdim. bu gün lamba yanmadı. halen deneme aşamasındayım.ayrıca AKIN 27 arkadaşın "motor güme gitmiş" şakası güzeldi:).