Yardım lütfen.

isyew

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar arabamı 2 ay once galeriden aldım o da bir memurdan almıştı... Benim sormak istediğim en son bakımı ne zaman yapıldı yada kaç km de yapıldı onu kendimiz nasıl öğrenebiliriz ona göre hareket edeyim büyük sorun olmadan diyorum..

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar arabamı 2 ay once galeriden aldım o da bir memurdan almıştı... Benim sormak istediğim en son bakımı ne zaman yapıldı yada kaç km de yapıldı onu kendimiz nasıl öğrenebiliriz ona göre hareket edeyim büyük sorun olmadan diyorum..
O bir muammadır üstad gidip bakım yaptır yaptırdım der yaptırmaz triger kopar filan uğraşırsın

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Birkaç önceki konunuzdaki mesajımdan alıntı;
.......... bulunduğunuz şehirdeki yetkili servisi arayarak aracın şasi numarasını resepsiyondaki görevliye iletin, aracın geçmişini görüntüleyecektir... Eğer kayıtlarında son 60000 km / 4. yıl bakımı gözükmüyorsa ya da triger kayışının değişmediğine dair bilgi verirlerse vakit kaybetmeden değiştirin derim.. Araçların yağ durumu görmeyle anlaşılmaz, mesela bakım yapılmıştır ama bir senede 5000 km yapmışsa yağ güzel gözükebilir ama yağın ömrü dolmuştur onu yağ rengine bakarak bilemeyiz.. Aynı şekilde antifriz için de geçerli aynı durum, rengi güzel gözükebilir seviyesi tam gözükebilir ama derecesi ölçülmeli... Fren hidroliği ise 30000 km'de bir değişir seviyesi tam olsa da bir süre sonra özelliğini kaybetmekte.. Bu yüzden araca ne yapıldığını öğrenip ona göre eğer yapılmamışsa tam kapsamlı bir bakımdan geçmeli, 150-200 bin liralık araç için 2000-2500 liralık bakım fazla değil...
Servis kayıtlarında 60000 km bakımı gözükmüyorsa ağır bakım olduğundan yaptırmanız gerekli... Yaklaşık 80000 km'de inatla değiştirilmeyen triger kayışı koptuğundan dolayı serviste ortalama 11000 liraya motor yapılan aracı gördükten sonra km'si gelmese bile 4 yılının dolmasından dolayı değişim yaptırdım :)

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

isyew

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et

Servis kayıtlarında 60000 km bakımı gözükmüyorsa ağır bakım olduğundan yaptırmanız gerekli... Yaklaşık 80000 km'de inatla değiştirilmeyen triger kayışı koptuğundan dolayı serviste ortalama 11000 liraya motor yapılan aracı gördükten sonra km'si gelmese bile 4 yılının dolmasından dolayı değişim yaptırdım :)

Adam yetkili, serviste yapmamışsa bile çıkar mi bakim yapmışsa??

isyew

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Adam yetkili, serviste yapmamışsa bile çıkar mi bakim yapmışsa??
Bide sase numarası nerde tam yazıyor.? Kaputtu açtığımda bir kod var o mu yoksa başka yerde mi? Bide ben urfa da yaşıyorum buradaki Opel yetkili servis numarasını mi arayım yoksa adam başka şehirde yapmışsa yine çıkar mi acaba?

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

isyew

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Çıkmaz ve bu yüzden bilemediğiniz için önceki ustanın yaptığı işten emin de olmazsınız açıkçası...
Bana özelden numaranızı atma şansınız var mi bir kaç şey soracağımda

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ağır bakımlar kendini belli eder...Frenler öter abs çabuk devreye girer...Baskı balata yukarda kavrar yokuşlarda stop eder gaz verirsiniz gitmez...Zincir sesi gelebilir...Kayış mutlaka değiştirilmeli...Yağın ömrü satan kişi çakallık yapmadıysa menüden görülebilir veya yağ çubuğundan motor soğukken kontrol edilebilir..Buna bağlı olarak yakıt ve yağ filitreleri değiştirilir...Yok ben anlamam diorsanız kafanızın rahat etmesi için normal bakıma sokarken ustanıza ağır bakım için danışabilirsiniz...Bu arada aracın KM kaçta?

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay

isyew

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Ağır bakımlar kendini belli eder...Frenler öter abs çabuk devreye girer...Baskı balata yukarda kavrar yokuşlarda stop eder gaz verirsiniz gitmez...Zincir sesi gelebilir...Kayış mutlaka değiştirilmeli...Yağın ömrü satan kişi çakallık yapmadıysa menüden görülebilir veya yağ çubuğundan motor soğukken kontrol edilebilir..Buna bağlı olarak yakıt ve yağ filitreleri değiştirilir...Yok ben anlamam diorsanız kafanızın rahat etmesi için normal bakıma sokarken ustanıza ağır bakım için danışabilirsiniz...Bu arada aracın KM kaçta?
64.500 km hocam.. Valla pek anlamıyorum diye ve zaten haziranda muanesi var diye biraz bekliyorum ve böyle çok sorunu da yok.. Ama ister istemez insan korkuyor birşey olur mu diye yada bir anda birşey olursa daha büyük bir masraf olur mu diye?