Yardim lütfen model icin? 1.3 dizel-1.4 benzin?

VIII

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yardim lütfen model icin? 1.3 dizel-1.4 benzin?

Yılda çok km yapmayacaksa 1.4 manuel iyidir . Performans olarakta güzel bir seçenek . Ben özellikle manuel vites aldım Doğan abinin as tecrübesini okuduktan sonra as den direk kaçtım diyebilirim . Yoğun İstanbul trafiğine rağmen ortalama tüketimim 8.5 i hiç geçmedi . Tabiki imkan varsa 1.6 dizel alsın fakat 1.4t alırsada gayet güzel bir seçim yapmış olur  greatt

kursatihtilali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

VIII link' Alıntı:
Yılda çok km yapmayacaksa 1.4 manuel iyidir . Performans olarakta güzel bir seçenek . Ben özellikle manuel vites aldım Doğan abinin as tecrübesini okuduktan sonra as den direk kaçtım diyebilirim . Yoğun İstanbul trafiğine rağmen ortalama tüketimim 8.5 i hiç geçmedi . Tabiki imkan varsa 1.6 dizel alsın fakat 1.4t alırsada gayet güzel bir seçim yapmış olur  greatt
Cok tesekkurler;) dostum muzik sistemi iyi mi usb den falan sarkilar iyi cikiyor mu

VIII

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kursatihtilali link' Alıntı:
Cok tesekkurler;) dostum muzik sistemi iyi mi usb den falan sarkilar iyi cikiyor mu
Rica ederim :) Ben beğeniyorum müzik sistemini , usb konusunda da sıkıntı yok yalnız benim aracımda cyclone takılı , bir etkisi olur mu olmaz mı bilemiyorum :)

Scrapercar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence konfor ve performans istiyorsa 1.4 t as gayet makul active select te korkulacak bi durum yok manuelden ortalama 1 lt fazla yakar . Yakit onemliyse aracta zaten manuel olacaksa biraz daha katip 1.6 dizel almak bana daha mantikli geliyor hayirlisi olsun insallah

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

manuel 1.4T öneririm. Hem yakıt tüketimi senede 10.000km için çok aşırı gelmeyecektir, hem de performansı gayet iyi.

1.4T nin 8-9 aralığında yaktığı yerde, 1.3 dizel tahminim 5.5 - 6.5 civarı yakacaktır. Hesap kitap yapıp ona göre karar vermek gerekir. Tamamiyle kişisel tercih.

Benim tercihim 1.4T olurdu.

eraytly

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

10.000 km için kesinlikle 1.4T derim  bravoo

farukefe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ekonomi + performans istiyorsan 1.6 dizele kastırmaya gerek yok. 1.3 dizel+chip şiddetle tavsiye ederim

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

10.000 km ama nasıl 10.000 km. Ağırlıklı İstanbul trafikte 10.000 km kullanılacaksa benzinli ile dizel arasında yakıt km başına 20-30 kuruş farkeder. Bu da 10.000 km de 2-3 bin TL. Ama bu sadece 1 yılda. Seneye yine bu kadar ondan sonra yine bu kadar.

Sakin ve trafiği olmayan bir şehirde genelde 4-5. viteslerde kullanılacaksa bu fark 10 kuruşlara kadar inebilir. O zaman yılda bin TL gibi yakıt fark eder.

Bu faktörleri hesaba katarak ilk alımda dizel için fazladan ödenecek miktara göre karar vermesi lazım.

Ben yılda İstanbul için yaklaşık 15 bin km yapıyorum ama benzinli araç kullanmayı hayal bile edemiyorum.

farukefe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dizel aracı alırken fiyat farkı biraz fazla olabilir ama ilerde satarken de benzinli araç fiyatına satmayacaksınız, 2.elde de fiyat farkı olacagı için kullandığınız km kadar kar edeceksiniz. bunu da unutmayın

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burock3427 link' Alıntı:
10.000 km ama nasıl 10.000 km. Ağırlıklı İstanbul trafikte 10.000 km kullanılacaksa benzinli ile dizel arasında yakıt km başına 20-30 kuruş farkeder. Bu da 10.000 km de 2-3 bin TL. Ama bu sadece 1 yılda. Seneye yine bu kadar ondan sonra yine bu kadar.

Sakin ve trafiği olmayan bir şehirde genelde 4-5. viteslerde kullanılacaksa bu fark 10 kuruşlara kadar inebilir. O zaman yılda bin TL gibi yakıt fark eder.

Bu faktörleri hesaba katarak ilk alımda dizel için fazladan ödenecek miktara göre karar vermesi lazım.

Ben yılda İstanbul için yaklaşık 15 bin km yapıyorum ama benzinli araç kullanmayı hayal bile edemiyorum.

Kurus hesabi olarak bilmem ama ben hergun 1.4t ile kopru trafiginde 9 litreyi gecmedim(genelde  8.6 oluyor ortalama) 1.3 dizelli hemen hemen ayni yolu gelen arkadasimda 6.5 litre yakiyor genelde burdan bir hesap yapilabilir.