YARDIM! internet siparişlerindeki limit?

mertttt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar daha önce yurt dışı internet sitelerinden alışveriş yapmış olan arkadaşlarımıza sormak istiyorum,ebay tarzı sitelerden bi parça,aksesuar almak için VE GÜMRÜK PARASI ÖDEMEMEK İÇİN minumum fiyatı ne olmalı?LİMİT FİYAT KAÇTIR?kaç liradan(euradan)sonra gümrük parası ödeniyo?bunun dışında yurt dışı sitelerden alışveriş yaparken ,daha önce yapmış arkadaşlar başka hangi konulara dikkat etmem gerekir?şimdiden teşekkürler.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vallah temelli geldim ama ebay kontom hala acik bende merak ediyorum ordan buraya gümrük isini... cünkü orda cok sey fiyat olarak uygun.... dikkat konsunda sana sunu söylerim... notuna bakacaksin 97.100 olanlarda yap..korkma..
ama dedigim gibi ordan buraya ne islemler lazim gümrük bende merak ediyorum..su an hanim bir iki defa gitti almanyaya..yazinda gidecek hos..ama gitmedigi zaman nasil yapacagim bilmiyorum..bende merak ediyorum :)

mertttt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vallah temelli geldim ama ebay kontom hala acik bende merak ediyorum ordan buraya gümrük isini... cünkü orda cok sey fiyat olarak uygun.... dikkat konsunda sana sunu söylerim... notuna bakacaksin 97.100 olanlarda yap..korkma..
ama dedigim gibi ordan buraya ne islemler lazim gümrük bende merak ediyorum..su an hanim bir iki defa gitti almanyaya..yazinda gidecek hos..ama gitmedigi zaman nasil yapacagim bilmiyorum..bende merak ediyorum :)

saolun,97-100 aralığına dikkat ederim. daha önce alışveriş yapan arkadaşlar kesin sitede vardır,onlar tecrübelerini aktarırlarsa mesela,kaç paranın üstünde gümrük geliyo..ücrete ne kadar kargo vs ücreti ekleniyo?ne kadar zamanda geliyo?parayı ürün geldikten sonra mı?gelmeden öncemi yatırıyoruz?bide ebay.de almanca olduğundan ,ürünle ilgili yazılı detaylardan b işey anlamıyorum,onu nasıl çözcez?....

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saolun,97-100 aralığına dikkat ederim. daha önce alışveriş yapan arkadaşlar kesin sitede vardır,onlar tecrübelerini aktarırlarsa mesela,kaç paranın üstünde gümrük geliyo..ücrete ne kadar kargo vs ücreti ekleniyo?ne kadar zamanda geliyo?parayı ürün geldikten sonra mı?gelmeden öncemi yatırıyoruz?bide ebay.de almanca olduğundan ,ürünle ilgili yazılı detaylardan b işey anlamıyorum,onu nasıl çözcez?....

onu merak etme bir email atarsin tercüme ederim o problem degil problem ordan malin buraya gelirken maliyeti...parayi önce yatiriyorsun posta da icinde paypal alisverislerinde 1000 euroya kadar garantin var eger mal gelmez veya botuk ise sahibi kacarsa...

mustym35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu konuyu iyi bilen biri bakarsa cok ıyı olur. Mesela bir ürün war 80 Dolar lık bunu gümrük vergısı kargosu extra msarafı ne olur nasıl öğreniriz<

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
gerçek değer bildirminde gümrük vergisi ödememen için fiyat 150 euro. ancak gümrüklerimizde keyfi tutumlar var. 10 dolarlık bir şeye bile gümrük ödeyebilirsin. ülkelerin devlet postalarını kullanarak alınan ürünler genelde daha az vergilendirmeyle alınabiliyor. özel kargo şirketlerinin eline düşenler için gümrüükte uçuk rakamlar ortaya çıkabilir. bir de gerçek değer bildiriminde bulunmanız önemli. gümrüklerde de internet var. kutu yanınızda açıldıktan sonra memur internette arayıp gerçek fiyatını buluyor.

gümrük limitleri

150 euroya kadar olanları gümrük vergisi ödemeden alırsınız.
1500 euroya kadar olanları gümrük müşavirine gümrükten çıkarttırabilirsiniz.
1500 eutonun üstünü ancak ticari kimlikle alabilirsiniz.

F

Forever MJJ

Bilgi Girilmemiş

nicin ebay.de tercih ediyorsun, ingilizce biliyorsundur sanirim ebay.com veya ebay.co.uk tercih etmelisin

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
bu arada bandrollü, ürünler sıfır ücretle geliyor olsa bile bandrolünü ödemeniz gerekir. gıda ürünleri saldırı silahları ve cep telefonu gümrükten geçmez. geldiği adrese geri gider. bazen cep telefonu ve laptop bataryalarında da bu durum yaşanıyor. yurtdışındanbir şey alacak olanlar, şu kargoları kullanın

amerika: usps express international
ingiltere: royalmail airmail first class
almanya: deutche post dhl
çin: chinapost registrated airmail
honkong:hongkongpost registared airmail.

başka sorularınız olursa cevaplarım ama gümrük durumları siyahla beyaz gibi takılır veya takılmaz durumunda net değildir. takılması gereken takılmayabilir. takılmaması gereken takılabilir.

mertttt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gerçek değer bildirminde gümrük vergisi ödememen için fiyat 150 euro. ancak gümrüklerimizde keyfi tutumlar var. 10 dolarlık bir şeye bile gümrük ödeyebilirsin. ülkelerin devlet postalarını kullanarak alınan ürünler genelde daha az vergilendirmeyle alınabiliyor. özel kargo şirketlerinin eline düşenler için gümrüükte uçuk rakamlar ortaya çıkabilir. bir de gerçek değer bildiriminde bulunmanız önemli. gümrüklerde de internet var. kutu yanınızda açıldıktan sonra memur internette arayıp gerçek fiyatını buluyor.

gümrük limitleri

150 euroya kadar olanları gümrük vergisi ödemeden alırsınız.
1500 euroya kadar olanları gümrük müşavirine gümrükten çıkarttırabilirsiniz.
1500 eutonun üstünü ancak ticari kimlikle alabilirsiniz.

saolasın gerçekten çok yardımcı oldun 150 euraya kadar olan ürünlere bakıcam ozaman,151 euro olsa vergi ödemek zorunda kalıcam.verdiğin kargo firmalarıda çok güzel bilgi .teşekkürler.

Peki 150 euroya kadar olan ürünler direkt ev adresine geliyomu?

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
Aynen evine kadar gelir. Postacıyla muhabbetine bağlı. Bir de çok ağır paketleri alman için pttye çağırabilirler.