Yardım Edin Ne Yapmalıyım ??

EyüpSultan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
C.tesi günü telefonu vatana bıraktım arızasından dolayı. Bu gün vatan pc nin internet sitesinen baktığımda telefon servis kontrolünde gözüküyordu. Teleservice yi aradım imei numarasını verdim bize böyle bir imei numarasına kayıtlı telefon yok dediler. Vatan pc yi aradım biz teslim ettik kargo teslim numarası var dediler numarayı aldım. Teleservice i tekrar aradım cevap aynı oldu bizde böyle bir kayıt yok muhattabınız biz değiliz vatan pc yi arayın dediler. Vatan pc yi tekrar aradım biz göndermişiz onlar almış bizde kaydı var muhattabınız onlar biz değiliz diyorlar. Kaldım ortada telefon nerde belli değil. Kimse muhattap kabul etmiyor ne yapmam lazım.

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vatan PC 'ye teslim ettiğine dair bir evrak elinizde mevcut ise, bunu düşünecek olan vatan bilgisayardır... Servis süresi ne kadar demişlerdi yada süreç neydi tam bilemiyorum ama size verilen servis süresi dolduysa vatan bilgisayara giderek teslim evrakınızla telefonum nerde diye sorduğunuzda onlar cevap vermek zorunda. yok muhattap ben değilim deme gibi bir şansları yok.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
ayrıca garanti kapsamında verdiyseniz 4 haftalık tamir süresini geçerse size yenisini vermek zorundalar (4 haftalık süre de emin değilim ama yaklaşık bu kadar. işgünü falan filan biraz esniyor). elinizde belgeleriniz var no panic acele etmeyin sıfırını almaya hak kazanın derim:)

EyüpSultan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Az önce sordum soruşturdum 20 gün gibi yasal bekletme süreleri var şimdi biz gönderdik falan filan yapıyorlar ama dediğiniz gibi bekletme süresi dolduğunda paşa paşa ya tamir edip telefonu verecekler yada sıfır telefon verecekler. ama çok sinir oldum ukalaca konuşuyorlar takmıyorlar şikayet ettim şikayetinizle ilgilenicez diyorlar

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
ömer dediğim gibi o 20 iş günü olarak hesaplanıyor. Ben olsam hiç kurcalamazdım. Günü dolunca verin sıfır telefonumu diyeceksin

EyüpSultan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet dediğin gibi hiç uğraşmıcam bakalım ne olacak biraz soruşturdum herkes senin gibi hiç karıştırma dediler

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
30 yasal iş günüdür. Yani firma cumartesileri çalışmıyorsa cumartesi ve pazarlar düşülür. Ayrıca resmi tatil günleri düşülür 30 iş günü hesaplanır. Ayrıca kargo gönderme alma süreleri de 30 günden sayılmaz. bu süreler zarfında düşünce 30 iş gününü geçtiyse size yasal olarak yeni ürün vermeleri gerekmektedir.