yardım edin arkadaşlar..

teknik411

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4 yıldır kullandığım astra h aracımı sattım  :-[ yeni kasa astra  1.4 t active select almak için. kocaelide oturuyorum ve K.ևekmece Ataköy taraflarında bi astra j sahibi ile anlaştık ve pazartesi günü istanbula gelip aracı önce servise götürüp ekspertiz yaptırıcam araç ilk sahibinden. aracı aldığı yere danıştım expertiz yapmıyoruz dediler ne yapabilirim araç hakkında detaylı bilgiye nasıl ulaşabilirm zamanım kısıtlı... bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?  general_hoho

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: yardım edin arkadaşlar..

teknik41 link' Alıntı:
4 yıldır kullandığım astra h aracımı sattım  :-[ yeni kasa astra  1.4 t active select almak için. kocaelide oturuyorum ve K.ևekmece Ataköy taraflarında bi astra j sahibi ile anlaştık ve pazartesi günü istanbula gelip aracı önce servise götürüp ekspertiz yaptırıcam araç ilk sahibinden. aracı aldığı yere danıştım expertiz yapmıyoruz dediler ne yapabilirim araç hakkında detaylı bilgiye nasıl ulaşabilirm zamanım kısıtlı... bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?  general_hoho
Servise girip serviste baktırın hocam. Veya test merkezlerinden birine de girebilirsiniz :) Aracı ne kadara alıyorsunuz? :)

_OzGuR_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

teknik41 link' Alıntı:

şase numarasından sigortacınız ve tramer e msj atarak önce sorgulatın detaylı bir şekilde. İllaki aracın çıktığı firmaya gerek yok kayıtlar tüm servislerde çıkıyor zaten. Yalnız eskisi gibi kimse ekspertiz raporu vermiyor. Sıfır araç alırken bile sıkıntı çıkan bu ülkede 2. elde pek kafanıza takmayın derim ekspertizi yaptırdıktan sonra zaten yapılacak bişey kalmıyo istanbulda illaki yapan bir opel servisi vardır şimdiden hayırlı olsun.

teknik411

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

teşekkür ederim arkadaşlar... araç 2012 astra 1.4 t A/S sedan 52000 TL ye alıcam.. sıfırı 61000 TL deyince ikinci ele yöneldim mecburen. evet expertiz yaparız 150 TL ye ama rapor vermeyiz dediler... inşallah change , çalıntı filan değildir...neyse inşallah sahibinin dediğinden başka bişey çıkmaz ve de  ama aklım yakıtta ::) astra h aracım lpg ile 20 kuruş civarı yakıyordu bunlar için çok yakıyor deniyor artık buna da LPG taktırabilirim duruma göre burda birkaç yere sordum 4000 devir üstü kullanmazsan sıkıntı yaşamazsın dediler...

_OzGuR_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

teknik41 link' Alıntı:
teşekkür ederim arkadaşlar... araç 2012 astra 1.4 t A/S sedan 52000 TL ye alıcam.. sıfırı 61000 TL deyince ikinci ele yöneldim mecburen. evet expertiz yaparız ama rapor vermeyiz dediler nyse inşallah sahibinin dediğinden başka bişey çıkmaz ama aklım yakıtta ::) çok yakıyor deniyor

Hocam 52bin e aracının dizelini rahatlıkla alırsınız. 1.4t almaktaki maksat nedir.otomatik içinse bişey diyemem

teknik411

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet maalesef otomatik olmak zorunda... eşimde kullanacağından manuel vites tercih dışı dizelinin de otomatği yok 

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar yazmışlar ama ben aracımı alırken. ֖nce SMS gönderdim sonra servis kayıtlarına  baktım en sonda özel expertiz yapan bir yerde baktırdım.
Serviste expertiz yaptırmadım çünkü Servis boyaya bakmıyor. Ama servis kayıtlarına mutlaka bakın bazı araçlar doğuştan problemli olabiliyor. Garanti kapsamında neler yapılmış neler değişmiş falan.
Hayırlı olsun şimdiden.

GOODMAN1

Moderatör
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Araç üstünde bulunan şasi numarasından sorgulama yaptırmanızı öneririm. Plaka değişikliği neden ile sorgulamalara güncel cevaplar alamayabilirsiniz. ևalıntı yada change için aklıma gelenlerse; araç ilk sahibinden demişsiniz, faturası duruyorsa faturadan da satıcının ismi/aracın şasi numarasını kontrol etmenizde fayda var. Ruhsat belgesi ile de karşılaştırdığınız zaman aracın gerçek sahibinden olması konusundaki tereddüttünüz kalkmış olur.

Sigortacı sağlam bi tanıdığınız aracıyla aracın geçmişini araştırmanızı tavsiye ederim. SMS' e çok güvenmeyin.

Servis kayıtlarından aracın geçmişini detaylı inceleyin arkadaşların dediği gibi üretiminden itibaren kronik bir sorunu olmuş düzeltilmiş yada devam ediyor olabilir.

Expertiz içinse İstanbul' da ikamet eden arkadaşların önerebileceği yerler varsa onlardan birinde yaptırırsınız.

Aracı almaya karar verirseniz de ödemesini muhakkak havale/eft yöntemiyle yapınız.

Biraz astronomik bir olay ama geçenlerde okumuştum bir köşede, satış işlemlerini yaptırırken araç başında bir arkadaşınız/akrabanız bulunsun, ziraa satış devam ederken yedek anahtarla aracı götürebiliyorlarmış yada aynı özellikte pert bir arabayla değiştirebiliyorlarmış. Bunu duyduğumda çok şaşırmıştım ama malum bizim millet orijinal fikirli  :)

Umarım hayırlısı olur sizin için.

velidurmuş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

teknik41 link' Alıntı:
evet maalesef otomatik olmak zorunda... eşimde kullanacağından manuel vites tercih dışı dizelinin de otomatği yok 

Dizelin otomatigi gelecek bilginize

inimicus1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

velidurmuş link' Alıntı:
Dizelin otomatigi gelecek bilginize
Ne zaman ve hangi motora gelecek acaba?