(Yardım) Direksiyona yeni teybi tanıtma ve hoparlör montajı?

Webster

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,
B2 vectra aracımda tüm hoparlörler ve teyp artık değişim istemektedir. Bildiğim kadarıyla arkalar 13 cm, önler ise 16,5 cm oluyor.
İlk sorum, eğer ben bu ölçülerde hoparlör siparişi verirsem montajının kendim yapabilir miyim yoksa ekstra durum gerektiren bir montajı mı var? Bazı internet sitelerinde fiyatlar gerçekten uygun. Örnek: sitede çiftine 69 tl + kargo yazan hoparlöre dükkanda 140 tl dediler.
2. olarak aracım direksiyondan kumandalı. Ama teybi de değiştirmek istiyorum. Araştırdığım kadarıyla bazı cihazlara kendi menüsünden direksiyondaki tuşlar tek tek tanıtılarak direksiyona uyumlu hale getirilebiliyormuş. Ama bunlar hangisi ve de bu işlem doğru mu?
Bu konuyu satıcılara sorduğumda bin tane fikir söylediler ve kafam şu an allak bullak oldu. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
öncelikle montajı kendim yapabilir miyim diye soran biri büyük ihtimal bu işlemi yapamaz
kapı içlerini söküp takmak zor değil ancak tecrübe gerektiren işlemler
kablo bağlantısı, eski hoparlörün yerine yenisini çerçeve vs kullanarak montajlaman gerek
tüm malzemeleri alıp küçük bir oto elektronikçide uygun fiyata bu işlemler yapılabilir

direksiyon tuşlarını tanıtarak kullanabileceğin modeller var doğru, Google araştırmasıyla güncel birçok model bulunabilir.

örnek konu:http://www.opelim.net/forums/ses-ve...-kumandasi-ile-direkt-calisan-teyp-xetec.html

yada Pioneer in birçok modelinde birini seçerek ve bir aparat eklentisiyle direksiyondaki tuşları da kullanmak mümkün:
http://www.opelim.net/forums/ses-ve...ectra-pioneer-direksiyon-kumanda-aparati.html

Webster

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Montaj konusunda elim maharetlidir, eğer montaj sırasında bende bulunmayan parçalar gibi veya elektronik ile ielgili ekstra işlemler var ise bu beni aşar fakat kablo çekmek veya tırnakları aldığın gibi yenisine takmak gibi bir durum ise bu montaj, kesinlikle yapabilirim.
Dediğiniz gibi zor değilse muhtemelen benim yapabileceğim bir durum :) Cevap için teşekkür ederim.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
o zaman parçaları tamamlayıp güzel bir havada araca girişebilirsin:)
yardım gerekirse yaz burdan cevaplarız
montaj dediğim aynen sök tak vb işler

Webster

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Derdim bunu bilmekti, en yakın zamanda montajı hallediyorum. Yardım için tekrar teşekkür ediyorum.