Yardım Beyler !!!

Nazi666

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet beyler gecenlerde arabamnın bakımların yaptırdım ve araba cok güzel oldu ama yüreyin falan daha iyi bir gider oldu ama şöle bir sorunum var arabamda remus dtm eksoz var yukarı doğru bakıyor carbon clean yapıldı yapan ustada araba 150 200 km kadar kurum atacak dedi ilk gün dumandan boğluyorduk arkadaşla beraber acayip bir benzin kokusu neyse servise usta dedi ki araban yag yakıyor dedi sonra arkadaşım evet yag yakıyor dedi sonra usta dedi ki kurum bu eksozcuya git dedi gittim ama eksozcu bir kacak falan bulamadı araba siyah duman atıyor bu sizce yag yakması mı yoksa hala araba kurum mu atıyor bana yardımcı olun arabamdan iyicene soğudum yani acıksa zaten kardeşim babam kafamın etini yiyorlar gittin opel aldın diye ama olsun renkler ve zevkler tartışılmaz bana bu konuda yardımcı olun lütfen şimdiden herkese teşşekür ederim :cry: :help: :mad: :(

mhakkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yag yakıyosa mavi duman atar siyah değil. siyah duman yakıtla ilğili olmalı.

orcinus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet beyler gecenlerde arabamnın bakımların yaptırdım ve araba cok güzel oldu ama yüreyin falan daha iyi bir gider oldu ama şöle bir sorunum var arabamda remus dtm eksoz var yukarı doğru bakıyor carbon clean yapıldı yapan ustada araba 150 200 km kadar kurum atacak dedi ilk gün dumandan boğluyorduk arkadaşla beraber acayip bir benzin kokusu neyse servise usta dedi ki araban yag yakıyor dedi sonra arkadaşım evet yag yakıyor dedi sonra usta dedi ki kurum bu eksozcuya git dedi gittim ama eksozcu bir kacak falan bulamadı araba siyah duman atıyor bu sizce yag yakması mı yoksa hala araba kurum mu atıyor bana yardımcı olun arabamdan iyicene soğudum yani acıksa zaten kardeşim babam kafamın etini yiyorlar gittin opel aldın diye ama olsun renkler ve zevkler tartışılmaz bana bu konuda yardımcı olun lütfen şimdiden herkese teşşekür ederim :cry: :help: :mad: :(
karbon temizlemeden sonra kurum vs atmaması lazım. zaten yapılan iş o. yakıtı kesip dışardan kimyasalla çalışıyor motor, kurum temizlenerek atılıyor. sen de teslim alıyorsun. bir gariplik var. duman farklı bir olay. karbon temizlemeden önce duman yokmuydu ?

Nazi666

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayır yoktu ama şöle bir durum var benim bildigim de mavi veya beyaz duman atsa doğru yag yakması yani ama ne mavi ne beyaz beyler sadece siyah duman yani anlamadım gitti ya carbon cleanden sonra böle oldu ama ve yeni bir ilac kullandı adam bu ilac daha kuvvetliymiş zaten aldığım adam arabayı ırgat gibi kullanmış yagın değiştirmiş o kadar başka yok yani nasıl kızıyorum böle adamlara ya neyse tam gaz yaptığımda araba siyah duman veremey başlıyor ve iceri benzin kokusu ama bakımdan önce böle birşey yoktu yani yardım :(

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer carbonclean yapıldıktan sonra duman atmaya başladıysa subab klavuzlarıdaki kurumları temizlediyse subablar yuvalarına tam oturmamış olabilir buda iş zamanında kaçaklara sebebiyet vermesi anlamına gelir aklıma böle bişiy geldi umarım sorun büyük değildir...Normalde mavi duman yağ yakar beyaz duman su buharından kaynaklanır siyah duman ise genelde dizel araçlarda yakıtın kalitesizliğinden yapar umarım sorun büyük değildir aklıma gelenler bunlar saygılar...

kıbrıslı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evvela aracının fazla yakıt yaktığını söylemek istiyorum bi motor yağ yakıyorsa beyaz veya mavimsi duman atar siyah duman ancak motora fazla yakıt gitmesi süretiyle ortaya çıkar carbon clean yapılması araçta performansın yükselmesine ve motorun rahatlamasına yol açması lazım öyle 150 200 km kurum atacakmış böyle anormal ve tuhaf şeyler ben hayatımda duymadım sen en iyisi aracını bi yetkili serviste baktır yanlış yapılan karbon temizliği motora zarar vermiş olabilir özellikle egr valfini kontrol ettir

Nazi666

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam beyler yorumlar icin saolun dedikleriniz dikkate alıcam

Nazi666

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam oldu suan kullanıyorum bir problem yok suan hafta sonu arabayı götüreceğim servise bakalım ne olacak herkese teşşekür ederim !!!

B

bülent58

Bilgi Girilmemiş
sorun yoksa servise neden götürüyorsun garip