[yardım] 107.000 Km. Araç Bakımı

AhmudeM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.beyforum.net
sevgili arkadaşlar;

aracımı yeni aldım. benden önceki sahibi 60.000 bakımını yaptırmış. kendisi neler yapıldığını bilmediğini fakat tamamen gözden geçirildiğini ve bakımının tam anlamıyla yapıldığını söyledi.

araç şu anda 107.000 de. bakım olarak neler yapılması gereklidir. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

geographer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle hayırlı olsun. 2. el araba aldığında bazı bakımları yaptırman şart bence. çünkü senden öncekinin ne yapıp yapmadığına emin olamazsın.

yağ ve yağ filtresi, yakıt filtresi, bujiler, hava ve polen filtresi değiştirilmeli.balatalar kontrol edilmeli öncelikli olarak.

AhmudeM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.beyforum.net
c.tesi günü iyi bir ustaya göstereceğim. ve dediklerinizin üzerinde duracağım. teşekkürler

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
triger kayısınıda değiştir

ogretmen82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
trigere baktır kesinlikle ve fren balatalarına baktır. adam yağı yeni koydum diyebilir bence sen yağ ve filtreleride değiştir çünkü bu işler sakat biraz. baskı balata ne alemde ona bir bak yada iyi anlayan birisine baktır. aracın klimasına bak bence şimdi hava soğuk olduğu için önemsemeyip bakmazsın yazın bir bakarsın klima çalışmıyor. aynen benim başıma geldiği gibi :) zaten klimayı soğukta da olsa 2 haftada bir çalıştır yoksa borular patlayabilir. kullanılmayan gaz ağırlaşıyor sanırım.

lastikleri iyi kontrol et. aracın antifirizine bak soğuk bir bölgede yaşıyorsan antifirizi ölçtür. amortisör takozlarına ve aks körüklerine baktır. bu saydıklarımı kontrol ettir değiştirilmesi gerekenleri değiştirirsin merak etme fazla bi masraf çıkmaz araba temizse zaten.

AhmudeM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.beyforum.net
üstelik arabam otomatik vites. hocam dediklerini not ettim. bi kontrolden geçirelim bakalım sonucu bildiririm. umarım fazla masraf çıkmaz :)

ogretmen82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aman birde bilmediğin servise gitme. bildiğin servis olsun ister özel olsun ister yetkili orası pek önemli değil bence. güvenilir bir servise git mutlaka yeni araba aldığını anlarlarsa vay haline....