Yapıştırma Plaka

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: Yapıştırma Plaka

gradient link' Alıntı:
Siyah  silikon, 3M bant herşey yapıldı ama bir gün sabah otoparkta tamponün önünde bulunca 2 taraftan vidaladım. Allah'tan otoparkta düşmüş, bir de plaka atramaya çıkacaktık...

3M bant kırmızı (silikonlu) olan değil mi?

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mücahit in arabayada benimkine de 3m scotch marka çift taraflı SİLİKON BANT ile tutturduk... Delikanlıyım diyen söksün bakalım tamponla beraber gelir :D :D

Uygulamada hata yapıyorsunuzdur arkadaşlar ankarada olan varsa buluşmada yardımcı oluruz...

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
3M bant kırmızı (silikonlu) olan değil mi?
Beyazdi benim kullandigim.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

gradient link' Alıntı:
Beyazdi benim kullandigim.

Sanırım o yüzden yapışmamış... Kırmızı olanlar var onlardan yapıştırın. Üstünde kırmızı 3M yazıyor içi silikon (şeffaf)

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

3 M dış cephe bantıyla uçlardan başlayarak dikine yapıştırın eşit aralıklarla, plaka düşerse masrafı benden......

Roland

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akın link' Alıntı:
3 M dış cephe bantıyla uçlardan başlayarak dikine yapıştırın eşit aralıklarla, plaka düşerse masrafı benden......

O şekilde yapılması gerektiğini okudum fakat o bantı bulamıyordum. Hepsiburada'dan bulup sipariş verdim sonunda. 3M adıyla değil Scotch adıyla yazmışlar siteye. Siyah silikon da aldım. Önce silikonsuz sadece bantla deneyeceğim. Düşerse silikonu da eklerim.

Hazır konusu açılmışken, bu plakalığı parçalamadan nasıl söküyoruz? Biraz bakındım ama çözemedim.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Direk elinizle kıra döke çekin gelir... Veya iki tane vidayla tutturulmuş oluyor önce onları sökün, sökünce plastiğiyle plakayı alın. Aldıktan sonra kastırarak çıkartın. Plakalığı kırın ama plakaya zarar vermemeye özen gösterin. Genelde hemen çıkartmak isteyenler plakayı ezip bükebiliyorlar. Ön plakayı takmadan önce biraz kavis verin ;)

Roland

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Vidaların başlarını göremedim. Parçalayarak çıkacak gibi gözüküyor , sağlam şekilde çıkarmaya hiç uğraşmayayım mı o zaman

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Hocam plakalığı kırın zaten hiç aramayacaksınız. Ki tekrar takmak isterseniz tüm tamircilerde mevcut, reklam olsun diye siz sormadan takıyorlar :) kıra kıra plakayı çıkartın sonra altta kalan 2 vidayı sökün. Vidaları söktükten sonra altta kalan kısmı önce ıslak bezle temizleyip sonra kuru bezle kurulayın... :)