Yapılmamış Hatalı Park Cezası

tountzai

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sevgili forumdaşlarım, 02.08.2012 tarihinde bana bir tebligat geldi açtım baktım Trafik cezası. 28.05.2012 de daha önce hiç bulunmadığım bir yerde Hatalı park cezası olarak 72 TL yazıyor. İki tane polis memurunun ismi var.
Doğal olarak geriye dönük hafızamı yokladım. belirtilen tarih ve saatte askeri personel olduğumdan nöbet görevimi ifa ettiğimi hatırladım. Hemen itiraz dilekçesi yazdım. O tarihte nöbetçi olduğuma dair onaylı yazıyı dilekçeme ekledim. Ve Mobese ile fotograf kayıtlarının incelenmesini ve tarafıma bildirilmesini istedim. Trafik mahkemesine dilekçe ve eklerini sundum. Kararın 3-4 ay sonra çıkacağını söylediler.
Arabayı benden başka kullanan olmadığı halde, Daha önce bulunmadığım bir yerde üstelik nöbetçi iken bu cezanın kesilmesi ne demek oluyor, neler yapmalıyım ve bu durumda sonuç ne olur? para , ceza bir tarafa iş gurur meselesine döndü.
saygılar.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Davayı kazanırsın.Mahkeme kararı 2-3 ay içinde sana tebliğ olunur.Bu kararla Plakanın bağlı olduğu vergi dairesine başvurman gerekiyor.Para olarak alman zaman alabilir ama en kötü ihtimalle en yakın vergi ödemende mahsup ettirirsin.
Bu tür durumlarda kesinlikle affetmiyorum.Mahkemeye veriyorum ve genellikle kazanıyorum.Ama dilekçenin içeriği ve deliller önemli.

tountzai

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Davayı kazanırsın.Mahkeme kararı 2-3 ay içinde sana tebliğ olunur.Bu kararla Plakanın bağlı olduğu vergi dairesine başvurman gerekiyor.Para olarak alman zaman alabilir ama en kötü ihtimalle en yakın vergi ödemende mahsup ettirirsin.
Bu tür durumlarda kesinlikle affetmiyorum.Mahkemeye veriyorum ve genellikle kazanıyorum.Ama dilekçenin içeriği ve deliller önemli.

Delil olarak onaylı nöbet listesi var

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İçinizi karartmayayım ama nöbet çizelgesi dikkate alınmayabilir. Araç başkasına verilmiş olabilir, nöbet değişikliği yapılmış olabilir. Sonuçta ceza plakaya yazılmış, araç da hareket halinde olmadığına göre sonucu şimdiden tahmin etmek zor :(. Abim hayatında hiç görmediği Erzincan'da radara girmiş görünüyordu, itiraz etti gelen kayıtlarda sadece aracının plakası tutuyordu, onun haricinde ne aracın modeli, ne cinsi ne de rengi tutuyordu. Görevliler dalga geçer gibi "siz cezayı yatırın, plakanızdaki işlem düşsün, sonra gidin dava açın, nasıl olsa davayı kazanırsınız" dediler. Ortada lehimize olan onca delil varken işlem yapmadılar.

junioryay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.realkrom.com
Ülke artık polis devleti halini aldı. Hiç bulunmadığınız bir yerden adınıza, üstelik yıllar sonra birikmiş faizi birlikte ceza yiyebiliyorsunuz. Hakkınızı aramak için mahkemelere gitmeye kalktığınızda ise; paragöz olmayan bir avukat bulacaksınız! Zira sizin davanız kârlı bir dava olmadığından kimse ilgilenmeyecek. Pes edeceksiniz. lanet olsun diyeceksiniz ve gidip kuzu kuzu cezayı yatıracaksınız. Burası Türkiye...

hdereli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle geçmiş olsun.

gurur meselesi yapacak bir durum yok. Savaş abinin durumu gibi belki sizin plaka ile aynı plakayı taşıyan bir araç vardır. park cezalarında genelde resim çektikten sonra ceza yazılıyor. tahminim fotoğraf arşivinden ilgili fotoğraf çıkartılacaktır.

öyle bir fotoğraf yoksa , ceza iptal olacaktır. ancak ceza plakaya yazılmaktadır. nöbeti tutan araç değil; siz olduğunuz için görev belgesi belki bir ispat niteliği taşımayabilir.

umarım kısa zamanda leyhinize sonuçlanır...