Yapılan Seçim Hakkında (Dikkat)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AstraG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaşlar 14:30 itibarıyla ben adaylıktan çekildim bu iş fazla sorumluluk isteyen bir konu arkadaşlara yardımcı olamıyabilirim ve bu oylamanın adil bir oylama olduğuna inanamadım çünki bir kişi birden fazla kişiye oy kullanamaz bana oy kullanan bir kişi aynı katagorideki başka bir kişiye de oy kullandığı zaman onun anlamı kalmazki arkadaşlar yani ben bilişime adayım eye de bilişime aday ama arkadaşlar hem eye ye hemde bana oy kullanmış bir kimse ya A kişisini yada B kişisini seçmek ister seçimlerde 1 den fazla oy kullanılırsa o sedçim yok sayılması gerekir bu seçim anketi açılırken kanımca yanlışlık oldu birden fazla seçeneğe oy kullanılmamamlıdır yüksek fikirlerinize sunuyoru

S

selocan77

Bilgi Girilmemiş
Bencede haklısın.Birden fazla oy kullanmak hiç bir seçimde demokrdtik değildir.Ben bir oy kullandım.Site yöneticilerinin dikkatine.

A

aykal

Bilgi Girilmemiş
o sizin görüşüünz saygı duyarız bence gayet normal bir seçim 1-2 aday seçmek ama siz öyle düşünmüyorsunuz neyse sağlık olsun ;)

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya ne oldu şimdi hiç bölüm sorumlusu çıkmayacakmı forumda?seçimler iptalmi oldu?bugün forumu takip edemedim ondan bilmiyorum bi baktım konu kilitlenmiş?

s3f!k

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
melih abi çok abartılacak bi durum değil birden fazla oy vermek.sonuçta oylama adayların belirlenmesi amacı ile başlamıştı biz aday gösrereceğiz yönetim seçecek.4 aday war bilişime size ve giraya oy verdim yönetim kimi seçerse.bi yanlış anlaşılma olmuş galiba...

anketin açılış şekli derseniz tmm bence de hatalı kim nereye aday belli değil bi o başlığa bi bu başlığa baka baka oyladım ayrıca bi üye 2 3 başlığa aday:confused: neyse....:(

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
haydaaa ben oy bile kullanamadım yaw.. iptal mi şimdi??

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Az önce oylamanın yapıldığı başlığın tamamını okudum..

İlk sayfalarda, neden birden fazla oy hakkı tanındığına anlam verememiştim ama sonrasında bunun bir yöntem olduğunu anladım.. Yönetimdekiler ile empati kurduğumda anladım ki, yapılan bu tercih, aslında gayet rasyonel..

Yılların emeğiyle ortaya konulan bu "site"nin sahipleri; emeklerine kendileri gibi sahip çıkacak, ona halel getirmeyecek, belli vasıflara haiz olan, bu sıfatın altında kalıp, üyelerin üstüne çıkmayacak yani "kendini ve haddini bilecek" birilerini belirlemek ve vazifelendirmek istediler.

Aslında ortada bilinen tanımıyla "seçim" falan yoktu. Mülakat vari bir uygulama var; bir nevi BBG evi gibi.. Herkes kendisini gayrı ihtiyari ortaya DÖKMÜŞ.. Fikir sahibi olmak isteyenlere, "fikir" vermişler.

Yapılan itirazlar bence gereksiz. İlk öne sürülen itiraz nedeni; "ülkemizde ki seçim sistemi"nin bu şekilde olmadığı olmuş. İyide dünyada demokrasi sıfatıyla uygulanan binlerce seçim yöntemi vardır ve pek çoğuda birbiriyle alakasızdır.Kaldı ki ilk demokrasi uygulamalarında da herkesin herkes için birer oy hakkı vardı ve gerçek demokraside buydu.Halen uygulanmamasının nedeni zorluğudur.. Bilinmemesi normal..

Bu konu hakikaten çok uzar. Çünkü kendisine oy verilenler şimdiden "seçmen bizi seçmiş idi, aldığımız oylar var, bunun hesabını sormasını biliriz" edasındalar. Çok şükür ki oy vermemişim..

Son olarak; 2005 yılından beri mütemadiyyen siteye giriyorum. Aracımı aldıktan sonrada, 2006 yılı itibariyle yakuzz nickiyle üyeniz oldum. Çok konuşan, her başlığa her aklına geleni yazan bir üye değilim. Konuyla alakadarsam okurum; Söylememi-yazmamı iktiza ettirecek birşeylerim varsa yazarım.. Kısaca aktif değilim..Fıtratım gereği olamamda..

Ama ; ben bu siteyi hakikaten seviyorum. Demokrasi falanda istemiyorum.. Bu zamana kadar eş-dost-ahbaplıkla yürüdüğünü düşündüğüm bu faaliyetlerin, aynen devam etmesinden yanayım.. Başka türlü uyum ve huzur olacağını sanmıyorum. Her ne kadar " bugünlere beraber geldik, o halde burası hepimizin;" denilsede burada esas emek sahipleri başka. Ve; ben ve benim gibiler sadece girip, okuyup-yazıp, öğrenip, eğlenip, çıkan kişileriz. Malik değiliz, belki müşteriyiz.

Yönetimin yine en doğru kararı vereceğini biliyorum..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...