YAPILAN ARAÇ BAKIMI SIKINTILAR VE GİDERİLMESİ

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle herkese selamlar
Aracımda zamanla her araçta çıkabilecek sorunlardan bazıları aracımda başgöstermeye başladı ve 2-3 günlük parça tedarikinden sonra aracımda sorun diye bileceğim hiç bir şey kalmadı

aşağıdaki işlemlerin hepsi tanıdığım ve bütün arabaların öndüzen ve yay amortisör işlerimi halleden bir abimin dükkanında yapılmıştır. aracımın zaten garantisi yok ama servismi kayseride hele son gideceğim yer olur ancak.

araçtaki sıkıntılarım öncelikle arka tarafta gelen lokurtulardı tes sürüşü yapıldı ve amortisörlerde sıkıntı görüldü bunun tespitini yapan ustama ve tecrübesine çok güvenirim tamam dedik servi,sten fiyat aldık 480 tl denildi netten bir siteden 280 tl ye aldım takıldı ve çok şükür lokurtudan eser yok şimdi.

2. sorun aracımla sağ tarafında bariyer veye duvar olan yerden geçerken duyduğum cik cik sesi ve aracımın frene basıldığında direksiyonundaki aşırı titremeydi. balans makinası ile lastik araçta takılı iken çevrildi ve balata kenarında bulunan demir sürtmesi olduğu söylendi söküldü ve balataların çok az kaldığı görüldü ben söylemeden ustan aracın frene bastığındada titriyor diskleri tornacıla halledelim dedi tamam dedik ve 1-2 saat beklemeden sonra tornacıdan parçalar geldi ve montaj tamamlandı

bu işlemler sonrası test sürüşünden sonra oh beee dünya varmış diyecek kadar rahatladım

yapılan işlemlerin masraflarınıda fikir olması açısından yazıyorum

arka amortisörler: 280 tl orjinal GM marka
ön fran balataları : 50 tl VKM Marka (ustamın vastiyesiyle alındı.)
tornacı :  30 tl
iscilik :  100 tl

uzun oldu galiba :)