Yangin

miralay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Birçoğumuzun aracında yangın söndürücü var. ( herkeste olması gerekirken ) peki ne kadar kullanıma elverişli olduğunu veya kontrollerini yaptırıyormusunuz??Yangın tüpümüz dolu mu boş mu? üzerinde ki göstergeler ne anlama geliyor? ve en basitinden bir ufak soru arkadaşlar sizlere... hepimizin başına gelmesi mümkün olan yangın için kaç kişi evinde yangın tüpü bulunduruyor? ve ikinci soru: araçta ki yangın tüpünü yasalar için mi yoksa kendi güvenliğimiz için mi tutuyoruz...yorumlarınızı msj larınızı bekliyorum...

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kendi güvenliğim için taşıyorum. Yüdak ve Çırağan'da çalışmadan önce eğtimlerini almıştım..Yangın söndürücü,emniyet kemeri gibi hayat kurtaran bir cihazdır,her evde ve her araçta bulunması gerekir... Her zaman kontrollerini yaparım ;)

AvO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı aldığım gün gidip 2 tane temin ettim.Birini deneme amaçlı kullandık fakat evde yangın söndürme tüpü yok :S

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Evimde ve arabamda kaliteli yangın tüpü her zaman bulunur. Üzerinde kontrol tarihleri mevcut. Kullanım süresi dolan tüplerin içi boşaltılarak yeniden dolduruluyor ama fiyat almadan evvel bu işe girişmeyim çünkü bazen yenisini almak daha hesaplı olabiliyor. Özel araçlarda yasa 1 kg.lık yangın söndürme tüpünü yeterli olarak görüyor ama bence iki tane 1 kg.lık bulundurmak daha mantıklı (özellikle biri bagajda diğeri araç içerisinde olursa daha iyi olur ama bizim arabaların içerisinde nedense yangın tüpünü koyacak yer yok, halbuki Mercedes'lerin sürücü koltuğu altında özel yer var).

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evimde ve arabamda kaliteli yangın tüpü her zaman bulunur. Üzerinde kontrol tarihleri mevcut. Kullanım süresi dolan tüplerin içi boşaltılarak yeniden dolduruluyor ama fiyat almadan evvel bu işe girişmeyim çünkü bazen yenisini almak daha hesaplı olabiliyor. Özel araçlarda yasa 1 kg.lık yangın söndürme tüpünü yeterli olarak görüyor ama bence iki tane 1 kg.lık bulundurmak daha mantıklı (özellikle biri bagajda diğeri araç içerisinde olursa daha iyi olur ama bizim arabaların içerisinde nedense yangın tüpünü koyacak yer yok, halbuki Mercedes'lerin sürücü koltuğu altında özel yer var).

Benim araçtada 2 tane birden var, biri bana biri de belki yolda ihtiyacı olan biri olur diye bulunduruyorum.20 tl lik yangın söndürücü ile 20 bin tl lik arabayı kurtarabilirsiniz,

Savaş Abi ye katılıyorum, benim corsada koyacak yer bulamadım, arac içinde sabitleyecek yer aradım ,bulamayınca tüpler bagaja mahkum oldu...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben de mecburen yangın söndürme tüplerini bagajda taşıyanlardanım. Allah korusun araç arkadan, bagaj kapısı açılamayacak şekilde bir darbe alsa ve tutuşsa rezilliğe bak. Vectra A kasalarda ön koltuk ile kapı arasında biraz mesafe var ama o da piyasada satılan tüpler için çok yetersiz kalıyor. Mercedes'lerde kullanılan ince tüplerden piyasada kolayca bulabilsek bunlara araç içinde yer bulmak fazla sorun olmazdı.

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de mecburen yangın söndürme tüplerini bagajda taşıyanlardanım. Allah korusun araç arkadan, bagaj kapısı açılamayacak şekilde bir darbe alsa ve tutuşsa rezilliğe bak. Vectra A kasalarda ön koltuk ile kapı arasında biraz mesafe var ama o da piyasada satılan tüpler için çok yetersiz kalıyor. Mercedes'lerde kullanılan ince tüplerden piyasada kolayca bulabilsek bunlara araç içinde yer bulmak fazla sorun olmazdı.

savaş abi daha dün bizim mercedesden kalma yangın söndürücü çalışıyor mudiye denedim çalışmadı kaldırdım attım... bilsem sana verirdim.. bende bunu böle ince uzun yapmışlar ne acayipmiş demiştim :)
yenisini almak daha ucuz olduğu için geçen sefer yenisini alıp bu dün attığımı eve kaldırmıştım en sonda evde de boşuna yer kaplıyor diye çöpe attım...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
savaş abi daha dün bizim mercedesden kalma yangın söndürücü çalışıyor mudiye denedim çalışmadı kaldırdım attım... bilsem sana verirdim.. bende bunu böle ince uzun yapmışlar ne acayipmiş demiştim :)
yenisini almak daha ucuz olduğu için geçen sefer yenisini alıp bu dün attığımı eve kaldırmıştım en sonda evde de boşuna yer kaplıyor diye çöpe attım...
Vectra B lerde içeride yer sıkıntısı var ama Vectra A larda kapının yanına konabiliyor. Şimdiki tüplerin maşallahı var, hepside tıknaz ve obez yapıda, şöyle dal gibi incecik, narin tüp bulmak hayal oldu :).

ilkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hem evde, hem işyerinde, hem de araçta mevcut.