yan marşpiyel sürtünmesi

VIII

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımla ilk kaza mı yapmış bulunuyorum , ortaköyde otorparka girerken sağ arka kapının  altındaki  marşpiyeli kaldırıma sürttüm , malesef boydan boya 10 cm kadar bir göçük oluştu.şimdi tabi bunu düzelttirmek istiyorum , sizce nasıl bir yol izlemeleyim ? Göçük çok rahatsız edici değil hatta bakınca belli bile olmuyor , biraz eğilince fark ediliyor . şimdi kafamda 3 sorum var ;
          1. olarak ; tamir ettirmeden direk yan marşpiyel mi taktırayım ( tabiki araca sadece yan marşpiyel taktırmayacağım body kit halinde)
          2. olarak ; kaskom allianz ,kaskomla  hasar kaydı tutmadan mini onarım yaptırabilir miyim ?
          3. olarak ; arkadaşlarım çok önemli olmadığını söyledi , nazar boncuğu olarak kalsın dediler ama benim içim rahat etmeyecek , öte yandan da aracı        boyatmaya gönlüm hiç elvermeyecek

sizce nasıl bir yol izlemeliyim ? cevaplar için şimdiden teşekkür ediyorum.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: yan marşpiyel sürtünmesi

Geçmiş olsun. Aynı ölçülerde marşpiyel bulabilirseniz taktırın, başka masraflardan kurtarır. Boya vs. yaptırmanıza gerek kalmaz :)

VIII

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Geçmiş olsun. Aynı ölçülerde marşpiyel bulabilirseniz taktırın, başka masraflardan kurtarır. Boya vs. yaptırmanıza gerek kalmaz :)
Teşekkür ederim :)

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun Bence hiç gereği yok dokunmayın bile zamanla alışırsınız buna hatta unutacak seviyeye geleceksiniz ben olsam dokunmazdım

VIII

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

adRe J link' Alıntı:
geçmiş olsun Bence hiç gereği yok dokunmayın bile zamanla alışırsınız buna hatta unutacak seviyeye geleceksiniz ben olsam dokunmazdım
teşekkür ederim , zaten bakınca anlaşılmıyor eğilmek gerekiyor arkadaşlarımda aynı fikirde gerek bile yok diyor ama işte içime sinmiyor böyle olunca da :(

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aynı sorun bende de var aynı yerde aynı sebepten. Önceleri çok takiyordum şimdi aklıma bile gelmiyor, ben ilerde marspiyer taktirmayi düşünüyorum

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun Erel.  :(
Eğer ''ben zaten body kit yaptıracaktım'' diyorsan bundan daha güzel bir fırsat olamaz.  :)
Esasında dediğin gibi çok göze de batmıyor ama ''benim gözüm hep oraya gider, sıkıntı olur'' dersen yeni bir marşpiyel bu işi çözer.  greatt

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Bence nazarlik olsun. Allah beterinden korusun.

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

VIII link' Alıntı:
Aracımla ilk kaza mı yapmış bulunuyorum , ortaköyde otorparka girerken sağ arka kapının  altındaki  marşpiyeli kaldırıma sürttüm , malesef boydan boya 10 cm kadar bir göçük oluştu.şimdi tabi bunu düzelttirmek istiyorum , sizce nasıl bir yol izlemeleyim ? Göçük çok rahatsız edici değil hatta bakınca belli bile olmuyor , biraz eğilince fark ediliyor . şimdi kafamda 3 sorum var ;
          1. olarak ; tamir ettirmeden direk yan marşpiyel mi taktırayım ( tabiki araca sadece yan marşpiyel taktırmayacağım body kit halinde)
          2. olarak ; kaskom allianz ,kaskomla  hasar kaydı tutmadan mini onarım yaptırabilir miyim ?
          3. olarak ; arkadaşlarım çok önemli olmadığını söyledi , nazar boncuğu olarak kalsın dediler ama benim içim rahat etmeyecek , öte yandan da aracı        boyatmaya gönlüm hiç elvermeyecek

sizce nasıl bir yol izlemeliyim ? cevaplar için şimdiden teşekkür ediyorum.

Erel geçmiş olsun kardeşim, Allah beterinden saklasın.

Arkadaşlar cevapları vermiş bile zaten, body kit için bulunmaz fırsat hakikaten :) Orijinalliğe dokunmayım dersen de karşılanma ihtimali varsa mini onarım veya kaskoyu hiç karıştırmadan cepten. Bu kadar belli olmayan bir sıkıntı için kaskoyu delme derim ben.