Yakıtta anormallik

Angel_54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar öncelikle Konuyu nereye açacağımı bilemedim burayı uygun buldum..
97 Model Tigra 1.6 16v aracım bulunmakta
Bu araçta atiker marka tüp sistemini bundan 6 ay önce bağlattım fakat aracın fazla yaktığının kanaatindeyim
Araç 10TL lik yakıtla maksimum 25km gitmekte yakıt fiyatı 2.52 den
30TL koyduğumda ise maksimum 80km gitmekte
90TL ye uzun yolda 400km gidebildim hız :90-100
Litre hesabına vuracak olursak :
Şehir içi 15 litre şehirler arası 9 litre gaz yakmakta bu değerler bana normal gelmedi sizce nasıldır
Benzin ise tam ölcemedim depoyu hep 50 tl altında dolduruyorum ama 10TL benzine 15km gibi komik bir rakam yani 2.2litreye :(

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fazlasıyla anormal yakıtınız,ateşleme sisteminizi kontrol ettirin,debimetreye bi baktırın,gaz kelebeğini temizletin,gaz ayarına filitrelere bakılsın,bişey yapılsın yazık günah o kdar yakıta ya :(

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Araca bakmak gerek, ama tüketim uzun yolda epey geldi, debriyaj kaçırsa anca bu kadar yakar. Aracı görmek lazım.

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
70 Liralık gaza kaç KM gidiyorsun sen onu söyle ? 200-230 KM arası ise normal , tabi bunlar şehir içi için geçerli

Benim gibi bir yakıt konusu açarsan detaylı olarak , uzman arkadaşlar sana yardımcı olabilir

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=94238

Angel_54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oksijen sensörünü sıcaklık sensörünü yeni değitirdim map denilen cihazının hortumunda problem varmış onuda değiştirdim fakat hala aynı hesablarıma göre tüpte şehir içi 40kr şehirler arası 22kr yakıyor sakin kullanımda.. bununla bir ilgisi yok fakat 4 amartisör ve fren balata hava filtresinide değiştirdim

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta sen bı baska gazcıya gıdıp aracın gazına baktrsana ayarına menıfoltun delınme yerlerıne felan

Angel_54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
manifolt çıkışında ufak bir kaçırma var zaten bide tahminimce katalizöriptali var arabada manifol çıkışından orta ekzos a kadar düz boru var pek anlamam ama katalizör manifol çıkışında oluyor diye biliyorum.. bide bugun fark ettim araç sıkıçtırınca duman atıyor sabit gazda problem yok fakat hızlıca gaz verip çekmeye başlayınca gri duman atıyor bazende kapkara halka çeklinde duman atıyor eksoztan yağ yakma ihtimalinden de şüpheleniyorum

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta senın arabanın motor gorunen bıtık
manıfolt kacırıyo dıyosun az cok oldugunu bılemezsın gotur goster hemen bencemotorunada bı baktır hem

Angel_54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
monifoltu 1 saat öne baktırmaya gittim adam 40 liraya yaparım dedi yaptırdım tüpcüye giderek ayarları dahada kıstırdım motorcuyada arabayı gösterdim çok az bişe yağ yakıyor önemli bir durum yok dedi.. bu modellerde azda olsa yağ yakıyormuş dedi ne kadar doğru bilemem artık bakalım son durum ne olcak