yakıt tasarrufunda 2007 astra 1.3 cdti & 2007 corsa 1.3 cdti

• Konuyu başlatan bülent58
  • Başlangıç tarihi

yakıtta corsa 1.3 75 hp mi yoksa astra 1.3 90 hp'mi

• 2007 astra 1.3 essentia 90 hp

Oy: 26 53.1%
  • 2007 corsa 1.3 enjoy 75 hp

Oy: 23 46.9%

• Kullanılan toplam oy
    49
  • Anket kapatılmış .

KADIOGLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teknik verilere dayanarak ben bu anketi açmadım arkadaşların sürüşlerine göre açtım,ve geçenlerde arkadaşlarla test ettik astra 90 km hız ile corsadan daha az yakıyor nabeer

Dediğiniz gibi kullanıma göre belki astra corsa'dan daha az yakabilir. Sizin karşılaştırma yaptığınız corsanın belki lastik basınçları uygun değildi, hava filtresi biraz tıkalıydı vb. Yakıt tüketimini etkileyen bunun gibi bir çok etken var, ancak genel olarak corsa astradan daha az yakacaktır (bir astracı olarak buna üzülüyorum tabi :sorry: )

KADIOGLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her türlü astra corsadan az yakar,6 vitese bir atıyorsun 100 ile giderken devir 1800'de,corsa kullananlar 100 ile giderken corsa kaç devirde oluyor bir söyleyin bakalım ?
ben sonuna kadar eminim aynı yolu aynı hızla corsa ve astra ile deneyin kesinlikle astra daha az yakar

Bu kadar iddalı konuşmaya gerek yok.
Devir ve hız orantısı bize her zaman doğru sonucu vermeyebilir. Araba 5. vitesi isterken sırf devir yükselmesin diye vitesi küçültmemekte pek sağlıklı olmasa gerek.

B

bülent58

Bilgi Girilmemiş
serhat 90 devirde cruise kontrol bi takıorum araçta herhangi bir zorlanma yok ben iddialıyım çünkü bizim mahalledeki arkadaşla biz bunu denedik
sonuç 0.2 litre astra daha az yaktı

KADIOGLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu böyle uzar gider, nedense herkes (sözüm meclisten dışarı) arabasın az yaktığını idda ediyor. Ben araba alacağım zaman yakıt bakımından corsayı düşündüm ama astra'nın zerafeti daha ağır bastı.

orcinus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her türlü astra corsadan az yakar,6 vitese bir atıyorsun 100 ile giderken devir 1800'de,corsa kullananlar 100 ile giderken corsa kaç devirde oluyor bir söyleyin bakalım ?
ben sonuna kadar eminim aynı yolu aynı hızla corsa ve astra ile deneyin kesinlikle astra daha az yakar

yahu çeşitli örnekler vermeye gerek yok. kıyaslama için açarsın fabrika verisini, hangisi az yakıyo okursun. ben bu dediğim şeyi yaptım ki kentucky niclkli arkadaş ısrarla bunu demiş. hala devam ediyor mevzu. komik :) verilere göre corsa 0.1 lt daha az yakıyor ki dikkate değer bir fark değil. tüketim aynı. diğer kriterleri de değerlendirmek istiyorsak tabiki astra.

dnanor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
100 km sbt hızla giderken devir 220 civarında.ama şunu untmamalıyızki günlük hayatta o hıza ne kadar gerek duyuyoruz.şehirçinde 100 ile gi
tmek ne derec e doğru.şehir dıışında zaten o kadar fark yok ki....

MaX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gereksiz yere uzamış bir tartışma. Fabrika verileri ortada corsa daha az yakıyor. Astra az yaksa bile ne kadar az yakacak, en fazla 0.1 lt dir. jamesbaba denemiş ama tamamen objektif bir sonuç değil bu. Lastik basınçları,mazot kalitesi v.s bir sürü etken var.
bu tip zihni sinir testlere hiç gerek yok bence...

B

bülent58

Bilgi Girilmemiş
max kardeş ağır bastı konuyu kapatıyorum

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İki arabanın aynı vitesinin aynı devirinde Corsa daha az yakar.Ama örn. Astra 100 ile gidiyorken Corsa 90'da olur.Corsa da 100'e çıktığında devir yükseleceği için otomatikman daha fazla yakar...

ezgene

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İki arabanın aynı vitesinin aynı devirinde Corsa daha az yakar.Ama örn. Astra 100 ile gidiyorken Corsa 90'da olur.Corsa da 100'e çıktığında devir yükseleceği için otomatikman daha fazla yakar...

adam işi biliyo:rock :good: