Yakıt tankından şüpheliyim

djkelaj

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bi suredir yakıt aldıkdan ( enaz 5 lt, en son 10 lt) sonra gostergenin ya 15-20 dk sonra aniden değiştigini goruyorum yada, son olanda oldugu gibi,
yol bilgisayarında kalan yol 130 km iken yakıt aldım ve olması gereken teorik deger 230-240 km olacakken bu degere ulaşması tam 3 gun aldı, Yani gittigim
her 1 km de azalması gereken km 1 km arttı ve 3 gun sonunda 230 oldu ve sonradan aniden tekrar dustu. Korkum sorun beyinde olabilirmi yoksa depo
şamandrası olabilirmi ???????:(:(:sorry:, servis bu normal diyor ama sordugum 2 arkadaşda
ikiside 2011 model boyle bisey yok bizde dediler.

Son düzenleme:

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
az miktarda yakıt alındığında ölçümde sorun oluyor.
depoyu en azından yarılayacak yakıtı alarak deneyin.
sorun devam ederse şamandıradan şüphelenebiliriz.
corsa d için 15-20 tl lik yakıt alımlarında ibrenin hiç hareket etmediğini, uzun süre sonra ibrenin kıpırdadığını biliyorum.5 lt yakıtla da durum böyle olacaktır.

Son düzenleme:

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şayet kapağı açtığınızda basınçlı hava dısarı cıkıyorsa (gazlı içecek acar gibi) , depoda gözlemleyebilirseniz şişme oluyorsa (calibrada depo rahat görüldüğünden,bariz belli oluyordu) ,aracınız çekişten düşüyorsa,giderken kasılıyorsa,yol katettikçe azalması gereken menzil ölçümü aksine artıyorsa, depo havalandırmasında sorun vardır, içerisindeki havayı düzgün atamadığından, basınç yapıp ölçümün hatalı olmasına,pompanın benzini rahat çekememesine ve buna bağlı aracın rahat çalısmamasına sebep olur, en basit anlama yöntemi depo kapağının contasını cıkarıp kapağı öyle takınız ki basınçlı hava aradaki boşluktan rahat cıkabilsin,birkaç gün aracınız bu sekilde kullanınız sayet sorun bundan kaynaklıysa düzeldiğini görürsünüz...

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arabada kırmızı yandı, 20 liralık mazot aldım ibre normal değere kadar yükseldi.
sadece gerçek değerine kadar yükselme ve düşmeler hemen değil biraz gecikmeli olarak oluyor.
bir de düşük miktarlarda yakıt alındığında özellikle 50 liranın altında gösterge bazen sapıtıyor. yarım depo veya full yaparak deneyebilirsin.

djkelaj

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hakikaten cooook enteresan bi durum ya, bu almanlar cok mu zengin surekli full depomu
geziyorlar.