Yakıt Sarfiyatı (Tigra)

Opelci1914

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Merhabalar Arkadaşlar,
Güncel fiyat 11.26'dan 50 tllik lpg aldığımda 38-40 km götürüyor. Bu denli fazla yakacağını zannetmiyorum. Pek normal gelmedi bana. Daha yeni motor yaptırdım, debriyaj, ateşleme vs ne varsa değişti. Gel gelelim eskiden de güncel fiyata göre çok yakıyor diye düşünüyordum. Önerisi, şuna buna baktır vs diyeceğiniz tavsiyeleriniz ihtiyacım var. Teşekkür ederim.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Göksu bey öncelikle motoru yeni yaptırdıysanız bir süre fazla yakması normaldir. Diğer bir husus ise yakıtı hesaplarken litre mantığıyla gitmeye çalışınız. Fiyat tarafında hesaplamak çokta mantıklı görünmüyor. LPG için 1.6 atmosferik motorlarda şehir içi 100 kilometrede 11-14 litre, uzun yol içinse 6-9 litre yakması beklenmektedir. Bu motorunuzun sağlık durumuna, motorun/aracın yeni eski olmasına, lastiklerinize, yol ve hava koşullarına bağlı bir durumdur.

Sizin konuya gelecek olursak, 4.44 litre LPG almışsınız, şehir içi kullandığınızı varsayarsak her 10 kilometre için 1.1 litre LPG tüketmiş görünüyorsunuz. 100 kilometre için hesapladığımızda 11 litre tüketimi işaret ediyor. Değerler şu aşamada mantıklı duruyor...

Opelci1914

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Göksu bey öncelikle motoru yeni yaptırdıysanız bir süre fazla yakması normaldir. Diğer bir husus ise yakıtı hesaplarken litre mantığıyla gitmeye çalışınız. Fiyat tarafında hesaplamak çokta mantıklı görünmüyor. LPG için 1.6 atmosferik motorlarda şehir içi 100 kilometrede 11-14 litre, uzun yol içinse 6-9 litre yakması beklenmektedir. Bu motorunuzun sağlık durumuna, motorun/aracın yeni eski olmasına, lastiklerinize, yol ve hava koşullarına bağlı bir durumdur.

Sizin konuya gelecek olursak, 4.44 litre LPG almışsınız, şehir içi kullandığınızı varsayarsak her 10 kilometre için 1.1 litre LPG tüketmiş görünüyorsunuz. 100 kilometre için hesapladığımızda 11 litre tüketimi işaret ediyor. Değerler şu aşamada mantıklı duruyor...
Hasip bey Çok teşekkür ederim bilgilendirme için. Aslında dediğiniz gibi hesaplıyorum sürekli ama daha basit olur diye düşündüm öyle ifade ettim. Maalesef ki fiyatlar eski haline dönmeden normal yakma durumu bize çok yüksek gelecek demek ki.