yakıt pompası sorunu..

snatra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel astra 1997 model nb gls 1.6 16 v benzin-lpg yakıtlı ve düz vitesli bi aracım var.kışın yoktu ama yaz gunlerine girdiğimiz son 2-3 gün içerisinde sabahları aracım marşı çok güzel basıyor.Fakat en az 15 sn.kadar bastıktan sonra calışıyor.Kısın yapsa sıkılmayacağım ama yaz gunu yapması beni tedirgin etti.Servise götürdüm bana % 99 yakıt pompasından olacağı söylendi.Orjinaline 240 ytl,yan sanayisine 100 ytl dediler.Biraz araştırdım BOSH marka pompalar 200 ytlye kadar düşüyor.Yan sanayi pompa sys diye bir marka ve verim alamama şansımda varmış ayrıca yan sanayi takarsam aracın içinde pompanın sesini duyabileceğim söylendi.Şimdi kararsızım yan sanayimi taktırsam yoksa orjinalimi? çıkma taktırmamı arkadaşlarım önermedi.bu konuda fikirleri olan arkadaşlarım varsa yardım ederlerse sevinirim.

LAZRAİL61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş arabalarımız aynı ve bende de aynı sorun var.ama benimki 3-5 sn de alıyor.benzin pompası vınıldıyor bir kaç aydır

aReSsS

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
mrb..öncelikle geçmiş olsun:) aynı sorunu ben de yaşadım..siemens marka benzin pompası taktık.ancak o da bir süre sonra aynı arızayı verdi ve o zaman 160 ytl gibi bi fiyat ödemiştim ona.(97 model vectra b) geç çalışmasının sebebi de benzin pompası geri kaçırıyordu.ölçük baktık,basınç ilk çalışırken 3 bar gibi oluyo ama kontak kapandıktan sonra hemen sıfıra kadar düşüyordu.ancak o kadar düşmemesi lazımki kapattıktan sonra tekrar batığımızda çalışsın.yani kısacası kesinlikle ama kesinlikle orjinal benzin pompası al...(şayet kesin pompadansa) şuanda bosch taktık ve tek marş hatta marş süresi bile kısaldı...kolay gelsin

snatra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla dostum işte o 2-3 saniye artıyor 10-15 sn oluyor.Bakalım işten anlayan üstatlar ne yazacak.Bekleyelim.Şimdi benim arabam serviste yarın sabah bi gidelim bakalım ne diyecekler.

snatra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla aress galiba bende öyle yapacağım ama 200 ile 240 arasnda fiyat cıkarıyolar.Sıkıntı yasamak istemiyorum yollarda.

aReSsS

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ancak ondan önce geç çalışmasıyla ilgili başka şeylere de baktırın.yani sıcaklık sensöründen ve diğer ateşleme sistemi parçalarından da olabilir...sıcaklık sensörü de pahalı bişey değildi.bizim araçta hemen marşa bastığımızda bi sorun olmuyordu ancak 8-10 saat gibi bi süre bekleyince oluyordu geç çalışma problemi.o da işte bekleyince geri dönüş sisteminde yakıt kalmadığından oluyormuş.pompa tekrar basana kadar beklemek zorunda kalıyorduk.2. basışta hemen alıyodu ve sarsıntılı çalışıyodu birkaç saniye.ama önce motorun orda bi sibop var,ordan basıncını ölçtür.kolaygelsin tekrar;)

LABARNA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel astra 1997 model nb gls 1.6 16 v benzin-lpg yakıtlı ve düz vitesli bi aracım var.kışın yoktu ama yaz gunlerine girdiğimiz son 2-3 gün içerisinde sabahları aracım marşı çok güzel basıyor.Fakat en az 15 sn.kadar bastıktan sonra calışıyor.Kısın yapsa sıkılmayacağım ama yaz gunu yapması beni tedirgin etti.Servise götürdüm bana % 99 yakıt pompasından olacağı söylendi.Orjinaline 240 ytl,yan sanayisine 100 ytl dediler.Biraz araştırdım BOSH marka pompalar 200 ytlye kadar düşüyor.Yan sanayi pompa sys diye bir marka ve verim alamama şansımda varmış ayrıca yan sanayi takarsam aracın içinde pompanın sesini duyabileceğim söylendi.Şimdi kararsızım yan sanayimi taktırsam yoksa orjinalimi? çıkma taktırmamı arkadaşlarım önermedi.bu konuda fikirleri olan arkadaşlarım varsa yardım ederlerse sevinirim.
konuyla alakası yok ama bu servisler hep böylemi acaba , tamiri mümkün olan hiç bir şeyi tamir etmeyip hemen yenisiyle değiştirirler, masraf

snatra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
labarna dediğin doğru bende servisi arayıp eğer sorun yakıt pompasındaysa değiştirmeyin geleyim konuşalım dedim en kötü ihtimalle 50-60 ytl fazla para alacaklar o pompadan.(işçilik hariç) bakalım göreceğiz..

J38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben son aldıgımda 120 ytl civarında idi BOSCH