yakıt hesaplama

gkhnysl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle herkesin geçmiş bayramını kutluyorum arkadaşlar herkes gibi bayramada yolculuk vardı çerkezköy -dikili arası 500km 4.69 lt fiyatı tüketilen yakıt 30.5lt ortalama hız 68km ortalama tüketim 6.1 gibi değerler var elimde şehirler arası bir yolculuktu 100 km hızla kullandım genellikle sizce değerler normalmidir araç 2006 east astra km nekadar yaktığını nasıl hesaplarım tşklr

koordinaat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abicim o degerlere ben şahsım olarak güvenmiyorum her zaman net bir sonuç vermiyor yakıt hesaplaması için en idaal yöntem kaba düzen fullenen depo gidilen yol tekrar fullenen depo harcanan yakıt fiyatı / litre X kat edilen yol = yakıt sarfiyatı her zaman kesin sonuç :) yol bilgisayarından aldıgın ortalama hız ı kullanırsan en garanti sonucu alırsın..

ama ortalama dogru ise çok güzel bence bedava

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle herkesin geçmiş bayramını kutluyorum arkadaşlar herkes gibi bayramada yolculuk vardı çerkezköy -dikili arası 500km 4.69 lt fiyatı tüketilen yakıt 30.5lt ortalama hız 68km ortalama tüketim 6.1 gibi değerler var elimde şehirler arası bir yolculuktu 100 km hızla kullandım genellikle sizce değerler normalmidir araç 2006 east astra km nekadar yaktığını nasıl hesaplarım tşklr

verdiğin değerlerde 0,28-0,29 gibi bir değer çıkıyor. benzin fiyatları göz önüne alındığında başarılı hatta =)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Benim araç bile şehirler arası yılda 0.26-0.30 bana mısın demiyor :) verdiğim rakamlar bence çok güzel yakıyor derim. ;)

gkhnysl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abicim o degerlere ben şahsım olarak güvenmiyorum her zaman net bir sonuç vermiyor yakıt hesaplaması için en idaal yöntem kaba düzen fullenen depo gidilen yol tekrar fullenen depo harcanan yakıt fiyatı / litre X kat edilen yol = yakıt sarfiyatı her zaman kesin sonuç :) yol bilgisayarından aldıgın ortalama hız ı kullanırsan en garanti sonucu alırsın..

ama ortalama dogru ise çok güzel bence bedava
evet senin söylediğin yöntem en güzeli fakat ben onu uygulayamadım hep tüp taktırayımmı diye düşünüyorum bazen fakat tiwinport motorlarda bazı sorunlar yaşandığı için çok cesaret edemiyorum şehir içi çok yakıyor 50 tl benzin ile yaklaşık130 km yol yapabiliyorum