Yakıt göstergesi astra j

Uğurastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra j 1.3 cdtı Yakıt göstergesi inip cıkıyor yokuşta degişiyor diye düz yolda denedim ama fark etmiyor ara sıra yükselip iniyor sebebi nedir

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
normal sürüş ile giderken gaza birden biraz fazla basarsanız ibrenin düştüğünü gözünüzle görürsünüz. astra h kasa kullanıyorum. araç soğukken özellikle ilk çalışma sonrasında hareket edince seviye bariz düşüyor sonrasında araç ısınınca geri yükseliyor.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Açıkçası gaza fazla yüklenirim ama gözle görülür şekilde anlık hareket ettiğini görmedim..Depo içindeki sensörden olmasın?

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Muhtemelen şase sorunu. Depo üzerindeki fişler oksitlenmiş olabilir.

uyildirim32

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şamandıra ile alakalı sorun vardır.

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yakıt göstergesi sadece iki durumda doğruyu gösteriyor birincisi tamamen dolu ikincisi tamamen boş :) sola eğimli park edilince veya ardarda sağa viraj dönüşlerinde rampa aşağı gösterge yükselir hele yokuş aşağı sağa dönüş yapınca coşuyor :) tam zıttı durumlarda da düşüyor

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Astra j 1.3 cdtı Yakıt göstergesi inip cıkıyor yokuşta degişiyor diye düz yolda denedim ama fark etmiyor ara sıra yükselip iniyor sebebi nedir

Başıma şöyle birşey gelmişti. Gösterge bazen yarım depo, bazen çeyrek depo gösteriyordu. Hatta depoyu fulleyince bile yakıt düşük lambası yanıyordu. Sonra birden yükseldiği de oluyordu.

Aracı lifte kaldırıp depoyu söktük. Depo içinde benzin pompasının iki yanında büyük plastik bariyer gibi parçalar var. Depoda benzinin çalkalanmasını önlüyormuş. Onlar yerlerinden çıkmış depo içinde yüzüyorlardı. Şamandıra da bazen bunlara takılıp saçma sapan seviye gösteriyordu. Parçaları çıkardık. Takması baya zor duruyordu çünkü. Şimdi hiçbir problem yok. Depoyu fulleyip genelde LPG'de kullandığımdan benzin pek eksilmiyor ve çalkalanma falan duymuyorum.

Trakya yollarının berbatlığından aşırı sallantıdan çıkmışlar. Parçaların üstünde yaylar var ve depo içine bunlarla sıkıştırılıyorlar.

esclade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracımdada şöyle bir problem var 2015 astra j 1.6 136 hp cdti araç bu arada henüz 45.000 km de. örneğin ben parça yaıt almıyorum depoyu fullüyorum bitince tekrar fullüyorum bazen depoyu gırtlağına kadar fulleyip arabaya biniyorum bir çeyrek eksik gösteriyor sonra yavaş yavaş çıkıyor birkaç gün içinde.yada bazen depoyu dolduruyorum yine bir çeyrek eksi gösteriyor gidilebilir mesafe mesela 800 olması lazımken 700 gösteriyor ama 100 kilometre yapınca hep aynı yerinde ufak iniş çıkışlarla kalıyor sonra normal birşekilde düşmeye başlıyor.anlamadım ne iş.