yağışlı havalarda egzoz dumanı

madman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı alırken hava bulutlu yada yağışlı değildi, egzozu kontrol ettki hiç duman çıkmıyordu, bugün yağışlı havada egzozu kontrol ettğimde videodaki gibi duman çıktığını gördüm, yağışlı havalarda bir miktar duman çıkacağını ve LPG li araçlarda da LPG li kullanım sırasında daha fazla duman çıkacağını duymuştum ama bu kadar duman çıkması normmal mi? araç 2000 model astra g 1.4 lpg li...

www.youtube.com/watch?v=Tg9-Km1eFto&feature=youtu.be

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
Bence soğuk ve yağışlı havada bu duman çıkması normal. Etrafınızdaki araçların eksozuna bakın onlardada yapar bu gün benim araçtada bu duman çıkıyordu. Motor ısınınca bu duman büyük oranda kaybolur. Yaz aylarında bu duman çıkarsa o zaman sorun var demektir ve su kaçağı var demektir

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

madman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dikkat ederseniz gaza basınca neredeyse duman çıkmıyor, gazdan kesince çıkmaya başlıyor, egzoz katalitiğinde biriken subuharının dışarı çıkması sonucu bu duman oluşuyor olabilir mi, buna benzer birşey duyduğumu hatırlıyorum...

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buhar... ve normal...

HcN2243

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı alırken hava bulutlu yada yağışlı değildi, egzozu kontrol ettki hiç duman çıkmıyordu, bugün yağışlı havada egzozu kontrol ettğimde videodaki gibi duman çıktığını gördüm, yağışlı havalarda bir miktar duman çıkacağını ve LPG li araçlarda da LPG li kullanım sırasında daha fazla duman çıkacağını duymuştum ama bu kadar duman çıkması normmal mi? araç 2000 model astra g 1.4 lpg li...

www.youtube.com/watch?v=Tg9-Km1eFto&feature=youtu.be
Eğer araciniz su veya yağ eksiltmiyorsa gayet normal kafaya takilcak bisey yok.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aracın da hiç bir sorun yok. Yala devam o çıkan normal ;) yazın sıcak hava da çıkmasın yeter yatta su damlatması gerek :D oda normal alıştık artık böyle dumanlı işlere opel aracın varsa hem aracın duman yapacak hemde sürücü olarak senin kafan duman olacak ki opel sürdüğün belli olsun :D

ottomanwolf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O duman arkadaşların dediği gibi bence de normal. Çünkü aynı şeyi bugün ben de yaşadım. Hava yağışlı idi, motoru çalıştırdım normal rolantide baya bi duman vardı. Motor ısınınca veya gaza basınca duman kesiliyor. Yani bu duman gayet normal hocam.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında aynı durum sıcak havalarda da oluyor. Ancak soğuk havada su buharı yoğunlaştığı için görülebilir oluyor. Şöyle düşünün yazın ağzından buhar çıkan insan görür müyüz? Hayır. Ya kışın?

madman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada, egzoz emisyon ölçümü yaptırdım, usta değerlerin çok iyi olduğunu söyledi, kapak contası, subap yada diğer sebeplerden kötü duman atmaya başlayan araçda emisyon değerleri böyle olmaz herhalde...