Yağışlı havada aracın içinden dışarısı gözükmüyor...

madman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün burası bayağı yağmurluydu, araç 2000 model sedan astra g kasa, aracın içi okadar fazla buhar oldu ki, sanki dışarıda sis var 3 metre ilerisini zor görür oldum, arka cam zaten komple buğu, yan camlar da komple buğu, öncamda buğu... hadi ön camda buğu çözücü var ama açıyorum bir işe yaramıyor, yağmurlu havalarda bu aracı sürmek resmen işkence... biryerlerde bir hata olmalı, böyle aracı sürmek daha doğrusu "sürmeye çalışmak" çok tehlikeli oluyor....

Son düzenleme:

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arka camda buz çözücü var 5 dk çözer arızalı değilse.ön cam ise buğu çözmeyi açtığınızda ön camın altından hava üflüyormu ? Birde iç sirkülasyon tuşuna basıldığında çalışıyormu açık kalmışsa eğer sürekli iç hava dönüyor olabilir arabada bu d buğu yapar diye düşünüyorum

Sony Z5 cihazımdan gönderildi

madman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buğu gidermek için çok uğraştım, ön camın altından hava üflüyor ama yeterli değil, fanı son seviyeye açıyorum sadece ön camın altında küçük bir kısmın buğusu çözülmüş yüzde doksanı hala buğulu, arka cam buz çözücüyü açtım 10 dakika sonra sadece yatay çizgilerin buğusu çözüldü bu da görüşe yeterli değil, yan camları siliyoeum bezle 1 dakka sonra yine buğu oluyor, ne yanı görebiliyorum nede yan aynaları...

Son düzenleme:

enginbilgic03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İç hava sirkülasyonu açıktır . Yani dışardan aracın içine temiz hava girmediği için sürekli aracın içindeki hava sabit kalıyor ve bundan dolayı camlar buharlanıyor. Hava sirkülasyonunda sorun. Ya arızalı yada sürekli açık tutuyorsunuz.

SM-A310F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kalorifer peteğinizde sızıntı varsa o da aşırı buğulanmaya sebep olur siz cama hava verdiğinizi sanırsınız ama aslında buhar veriri bir kontrol ettirin kalorifer peteğini

madman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
polen filtresini değiştirdim araç rahatladı resmen, şimdi neredeyse gram buğu yok içeride, ama filtre de öyle bi kirliymiş ki, görenler kahkaha atıyor yani o derece...