yağ yakma bor power

İSA GÖÇER

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağ yakma sorunu ile ilgili Motor Piston Segman istiyor mu diye Kompresyon testi yapıldı. Sonuç : 12-13 çıkıyor.

Fakat Egsozdan duman ve yağ kokusu devam ediyor ustada Bor power koydu 1000 km deneyeceğim. bakalım faydası olacak mı ? Kullanan var mı ?

Yağ yakma ile ilgili bunun dışında fikir sahibi arkadaşlar varsa bunun dışında sırasıyla neler yapılmalıdır.

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen yağ filtreler değişti.Araba rahatladı tabi gidişi.2 gün böyle kullandım emin olmak için.Dün akşamda bor power koydum daha evvel almıştım.Bugünkü izlenimim sadece arabanın ivmelenmesi biraz daha rahatladı geldi bana.Ama esas etkisi ne olur yada nezaman belli eder bilemem

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yani benim duman yada yağ sorunum yok ama sırf merakımdan koydum boru

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bende zamanın da kullandım araç 1000 km geçti sonra motordan ses gelmeye başladı komple motor yaptırdım. Bordan oldu demiyorum ama bordan sonra oldu içime de kurt düşmedi dersem yalan olur. O yüzden bor hakkında çok konu var çok yazıldı çok çizildi. Biraz artık buna benzer katkılar kumar gibi geliyor bana.

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen kumar gibi esasında bende zamanında almıştım duruyorde evde hazır yenide yağ değişti bir deniyim dedim.Bakalım ne olacak ilerde ama gözlemlerim arabayı sürekli en ufak bi sorunda hemen boşaltırım yağı

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bor power motor onarıcı bir ürün değil, o nedenle yağ yakma/eksiltme gibi sorunlara çare olamaz, bu tür ürünler asla aracın motorunu tamir etmez, geçici bir süre bir miktar iyileştirme yapar o kadar, ben kendi aracımda illa bu tarz bir ürün kullanacaksam bor power yerine restore kullanırdım.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Bor power motor onarıcı bir ürün değil, o nedenle yağ yakma/eksiltme gibi sorunlara çare olamaz, bu tür ürünler asla aracın motorunu tamir etmez, geçici bir süre bir miktar iyileştirme yapar o kadar, ben kendi aracımda illa bu tarz bir ürün kullanacaksam bor power yerine restore kullanırdım.

Savaş abi ürün tam olarak bu mu
Restore USA - Engine Restorer

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Aslı MotorSilk olarak çıktı falan. Ben zamanında çok araçta denedim, ve forumlarda km km yazdım.

Teflon katkılı bir ürün asla koymam. Bu borların farklı olduğu iddia edilse de bence yakınlar. Özetle 100.000km altı aracıma koymam. 100k üstü aracıma düşünürüm, yağ yakan aracım varsa koyarım.

Shadow

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.sidemir.com.tr
Bor katkısını araçta değil ama endüstriyel olarak motordan çok daha fazla yük olan bir ortamda denedim..

Ortalama 88-90C çalışan ve üzerinde 450Ton civarı yük olan bir yatağa 20lt civarı bor katkısı koydum. Toplam yağ hacmi 200lt civarı..

Sonuç yatak başka hiçbir değişken olmadan sadece Bor katkısı ile 45-50C arası çalışmaya başladı..

Burdan çıkarılacak sonuç; bu tip katkıların sürtünme azaltıcı ve yağ filmini koruyucu etkisi vardır..

Not: Marka vermiyeceğim ama piyasada çok fazla taklit ürün var.. Ve ne yazık ki yağınızın karbon zinciri yapısını bozuyor.. Buda çok büyük bir kumar..