Yağ Siçratma

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor Yağ Siçratma

MERHABALAR;

2001 model,137400 de otomatik vectra cdx aldım.araç,motor soğukken beyaz duman atıyor.motor ısınınca kesiliyor.bu normal midir_?

birde araç motoru sıcakken kaputu açıp yağ haznesinin kapağını açtığımda dışarıya orta miktarda yağ püskürtüyor.bu sırada gösterge yada bilgisayardan hiç bir arıza işareti/uyarısı almıyorm.bu ne anlama gelmektedir.nedenleri genel olarak nelerdir_?

cumartesi serwise götüreceğim ama en azından soru işaretlerini giderme babından yardımcı olabilir misiniz_?

teşekkür ederim

Son düzenleme:

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
soğukken beyaz duman atması normal; yağ kapağını araç çalışıyorken açıyorsunuz galiba ; bu esnada üstten eksantirkli her motor yağ sıçratır; yol bilgisayarı da arıza vermez; ama araç çalışmıyorken yağ püskürtüyorsa bilemiyorum...

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ewet motor çalışır durumdayken açıyorum.çünkü kaputu açtığımda o çewrede hep yağ lekeleri görmüştüm.o yüzden şüphelendim...teşekkür ederim

(şahinden opel e geçince alışamıyor insan..)

KA®ANLIK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
soğukken beyaz duman atması normal, problem yok ;)

agressiiff

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor sogukken beyaz duman normal calisir durumdaiken yak kapagini actiginda sicramasida normal,sanirim kabuttaki yag lekesine takilmissin sebebi kapakta degil kecelerde aramalisin yag fazla oldugun da keceler kacira biliyor yada keceler yiprandigi zaman da kacirabiliyor hareketli parcalarda sicratiyor olmali aynisi bendede oluyor eyer calstigi yerede damlatiyormu ona bak derim , varsa servise baktirirsin

Son düzenleme:

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok ben sadece yağ haznesinin çevresindeki lekelere takıldım teşekkür ederim arkadaşlar çok sağolun yardımlarınız için