yağ kokusu

efsane_001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşlar acılan konularda yardımcı oldugunuz ıcın emegı gecen tum opelim net ailesine tesekkur ederım
benim sorunum
1- kaloriferi açtığımda yada dışarıdan gelen iç havalandırmayı açtıgımda aracın içerisine yağ kokusu geliyor neden olabilir?
2- araç kalkışta asırı derece tıtreme yapıyor debriyaj yaparmı yada motor takozlarından mı yapar baskı balata yenı degısmıstı ama baskı hatalıdır dıyolar sızce olabılırmı?

ilkem07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1: Aracınızda yağ kaçağı varsa bu koku gayet normal , kaçak varmı yokmu motor ve altına iyice bakınız ,
2:Büyük ihitimal baskı balatadan , kulaklar zaten değişmiş .

asil23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam 2. sorunun cevabını kısmen vereyim sana.Bende baskı balata değişecektim fakat benim motora uygun olan bulunamamıştı onun yerine satıcı c20xe nin baskı balatayı verdi dedi bir ustayla görüş belki sizinkine uyuyordur bunu takarız.Bneimde araç liftte , sökülmüş bir şekilde bekliyor.Ustaya götürdük denedik baktı baskı ufak geliyor .abi dedi takarız ama aşırı titretme yapar bunun bi faydasını göremessin .bende mecbur eski baskı balatayı çaktırdım şuan eskisini kullanıyorum bi sorunu yok.
Nasıl doğru baskı kullandığınızı da ancak sökerek anlayabilirsiniz kesin olarak..

efsane_001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam 2. sorunun cevabını kısmen vereyim sana.Bende baskı balata değişecektim fakat benim motora uygun olan bulunamamıştı onun yerine satıcı c20xe nin baskı balatayı verdi dedi bir ustayla görüş belki sizinkine uyuyordur bunu takarız.Bneimde araç liftte , sökülmüş bir şekilde bekliyor.Ustaya götürdük denedik baktı baskı ufak geliyor .abi dedi takarız ama aşırı titretme yapar bunun bi faydasını göremessin .bende mecbur eski baskı balatayı çaktırdım şuan eskisini kullanıyorum bi sorunu yok.
Nasıl doğru baskı kullandığınızı da ancak sökerek anlayabilirsiniz kesin olarak..
zaten sızın dedıgınız gıbı baskılar bırbırı ıle benzıyormus ve kavrama oranları farklılık gosterdıgı ıcın uyum saglamıyomus sokelım dedıler galıba en dogru kararı sokturup baktırmak