Yağ Kapağından yağ sızar mı

osman01

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, aracım Opel Corsa D 1,2 (2008) Bir süredir aracımda yağ eksilmesi gözlemledim normal olduğunu düşünüp bir defa eksilen yağı tamamladım ama yine yağ eksilmesi oldu yağ kapağına baktığımda dikkatimi bir şey çekti yağ kapağının etrafında damla damla yağ süzülmeleri vardı bir kaç defa silmeme rağmen aracı kullandıktan sonra baktığımda aynı şekilde kapağın etrafından yağ izleri gördüm kapağın etrafını ve takıldığı yeri temizledim ve contasını kontrol ettim ama hala kapak etrafında yağ görüyorum sebebi ne olabilir yağ kapağı yağ sızdırır mı ?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Külbütör dediğimiz kısımda aktif olarak sürekli yağ pompalanır ve bu döngü sürekli tekrarlanır. Yağ kapağınızı mümkünse değiştirin veya kaçağın sebebini çözmeye çalışın.

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
aracı yüksek devirlerde kullanıyor musunuz. cevabınız hayır ise kapak contası sertleştiği için yağ sızıntısı yapmaya başlamış olabilir. conta tek satılmaz. kapakla birlikte satılır. kapak almadan sadece contasını değiştirmek isterseniz bulunduğunuz yerdeki sanayide oringcilerde uygun conta temin edersiniz. bence komple kapak fiyatını sorun. çok pahalı bir şey değilse kapağı değiştirin. bunların yanı sıra kapak contasının etrafında toz kir vs varsa uygun bir şekilde temizleyin contaya zarar vermeden. bazen de conta yanına küçük parça taş, metal vs geliyor. o da sızıntıya neden oluyor.

• Beğen
Tepkiler: Cemil ve Hasip

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Kaçak vardır aracın kaç binde