Yağ Kaçırma

dontplay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba
bugün yağ seviyesine bakıyım dedim kötü bir tablo ile karşılaştım
araçda yağ kaçırma var motorun üstünde yağ katılan yerin altından biraz var birde motor bloğunun altındada yağ var orası nerden kaçırmış bilemiyorum
5000 km önce yağ değişti üstüne hiç yağ eklememiştim

bugün yağ çubuğu min seviyesindeydi

tahminen neresi arızalı teşekkür ederim

aracım:Corsa c 1.2 benzin

teoman477

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç yağ yakıyor da olabilir. sabahları park ettiğiniz yerde yağ lekeleri oluyor mu?

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
_

Aracı lifte kaldırıp altına baktırın, bana yağ yakıyor dedi usta 3000 masraf çıkardı.Sorun karter contasındaymış 100 tl ye çözdüm, forum sağolsun :)

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
Benim Corsa varken kürbüratör kapağının contasından kaçırırdı. Hem kürbüratör kapağının contasını hemde yağ kapağını değiştirmiştim

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dontplay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu biraz hortlartma olucak sanırım ama kusura bakmayın
dün ustaya gittim önceden biraz işlerim vardı yoğundu gidemedim
motorun altına baktı keçeden ve karter contasından kaçırıyor dedi
800 tl istedi içindeki yağ felanda boşalıcakmış
motorun altı açılıcak dedi uzun iş dedi ama sana bi sıkıntı çıkarmaz dedi öyle bariz kaçak yok dedi böyle kullan bidahaki yağ değişim zamanında karter contasını değiştirelim duruma bi bakalım dedi sonra ona göre bakarız dedi
arabada 4 lt yağ var eksiltdimi kullanırım sıkıntı değil sizce ne yapmalıyım teşekkürler

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
konuyu biraz hortlartma olucak sanırım ama kusura bakmayın
dün ustaya gittim önceden biraz işlerim vardı yoğundu gidemedim
motorun altına baktı keçeden ve karter contasından kaçırıyor dedi
800 tl istedi içindeki yağ felanda boşalıcakmış
motorun altı açılıcak dedi uzun iş dedi ama sana bi sıkıntı çıkarmaz dedi öyle bariz kaçak yok dedi böyle kullan bidahaki yağ değişim zamanında karter contasını değiştirelim duruma bi bakalım dedi sonra ona göre bakarız dedi
arabada 4 lt yağ var eksiltdimi kullanırım sıkıntı değil sizce ne yapmalıyım teşekkürler

Krank keçesinde meydana gelen kaçak var ise bence de dokunma derim. Bu keçenin değişmesi için şanzuman inmesi gerek. Sadece o değil bu keçe değişti sorun kalmadı diye bir şeyde söz konusu değil. İleri zaman da misal bir yada iki ay sonra tekrar kaçırma olasılı yüksek.

dontplay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Krank keçesinde meydana gelen kaçak var ise bence de dokunma derim. Bu keçenin değişmesi için şanzuman inmesi gerek. Sadece o değil bu keçe değişti sorun kalmadı diye bir şeyde söz konusu değil. İleri zaman da misal bir yada iki ay sonra tekrar kaçırma olasılı yüksek.

şanzuman incek gibi felan bişey dedi sanırım ozaman böyle bin diyosunuz
bu işişn bir çözümü yok mu ?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
şanzuman incek gibi felan bişey dedi sanırım ozaman böyle bin diyosunuz
bu işişn bir çözümü yok mu ?

Şu anda yok. Hatta ben bir zamanlar bu kaçak engelleyici katkıları araştırdım ama işe yarar bir ürün de bulamadım. O yüzden bıraktım. Krank keçesi denen illet triger tarafındaki keçe değil de diğer taraf ise şanzuman iniyor. Ya değilse o keçeye ulaşmak mümkün değil. Burada bu konu hakkında çok fazla konu var. Arkadaşlar değiştirmiş ama kısa zaman içinde yine aynı şey olmuş bu yüzden bence boşa para harcamamak gerek iyice bırakana kadar devam ama işin garip kısmı o keçenin tamamen bırakması mümkün değil de.