yağ ışık yandı

Leqendy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar opel corsa c silverline 1.2 aracım var bundan 1 ay önce aracımı bakıma soktum vs.. yağını değiştirdik önceki motor yağı 5w40'dı bu sefer 10w40 motor yağı kullandık aracımı marşa bastıktan sonra motor sesi değişti ve ilk marşa bastıgımda yağ ışık lambası yanıyor fakat gaza dokundugunda lamba sönüyor ve motor sesi eskisi gibi oluyor sorun nedir yardım edin

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağda eksik yoksa ya yağ basınç müşürü arızalı yada yağ pompanız ölmek üzere ki 2. seçenek hiç iç açıcı değil motoru kucaklarsınız bu şekilde kullanmayın her marşta motorun ömrünü yiyorsunuz basınç düşükse acil servise...

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arife günü sanayide aracıma bir bakım yaptırırken dizel bir arac yağ değişimine gelmişti. ustam ona yağ koyarken bi baktım içeride tezgahta 5-30 yağ varken araca 10-40 koydu. bunu neden koyuyorsun dizeller 5-30 değilmi diye sordum. ben 5-30 koymaya korkuyorum abi bu en iyisi dedi. kalınmış 5-30 lar. senin araçta 5-30 a alışık olduğundan daha motor içindeki yerlerden tam olarak atamamıştır bence. yeni yağ tam sirkülasyon yapmadığından uyarı alıyorsun.

Leqendy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun hal olu