yağ ışığı kıp kıp yanıp sönme

sile

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra g 1.4 2004 model
dün yoğun trafikte giderken birden yağ ışığı kıp kıp yanıp sönmeye başladı hemen bir benzinciye gittim yağı kontrol ettim seviye normal de
bu arada dinlendiği için yeniden çalıştırdım problem yok ancak 2. viteste 10 dk sonra yine aynı durum ama otobanda 5. vites de normal sadece 2, ve 3 vitesde düşük tork da yapıyor 4.vitesde bilmiyorum durup biraz dinlendirince normala giriyor.
sorun nedir acaba yağ müşürü olabilirmi?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ müşürü yağ pompası veya yağ filtresi hepsindende olabilir. bu şekilde bence fazla kullanmayın riskli. eğer pompanız basınç üretemiyorsa alt devirlerde yağlamadaki sıkıntı motora zarar verebilir.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ pompasını elden geçirmekte fayda var ;) sonunda masraf büyür yoksa.

sakura71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ basınç uyarı ışığı ile yağ eksik ışığı farlıdır. Birisi sarı birisi kırmızıdır.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağbasınç müşürü veya pompa
bu halede sürme yatak sardırırsın eğer pompa ise

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta bızım corsa c de vardı yag pompası degıstı gectı yag ısınınca ıncelıyor ve pompa gereklı yagı saglayamıyor o yuzden pompanın degısmeıs lazım araba yolda gıderken ısıklarda durdugunuzda yada bosa atıp arac rolantıye dustugunde dırekt yanmaya baslıcaktır cok pahalı bı parca degıl ama bır an once degıstırın..

furkan454545

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun beni bir arkadaşın aracında da olmuştu. yüksek devirlerde ışık yanmıyordu düşük devirde sürekli yanıyordu. ustaya götürdük yağını ve filtresini değiştirdik, ama sorun devam etti. sonra başka bir ustaya götürdük usta dedi ki; pistonlar aşındığı için düşük devirde tam yağlama yapmıyor. ya motoru yenilemek lazım yada biraz kalın yağ koyun dedi. bizde arabayı sattık. kökten çözüm.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
aynı sorun beni bir arkadaşın aracında da olmuştu. yüksek devirlerde ışık yanmıyordu düşük devirde sürekli yanıyordu. ustaya götürdük yağını ve filtresini değiştirdik, ama sorun devam etti. sonra başka bir ustaya götürdük usta dedi ki; pistonlar aşındığı için düşük devirde tam yağlama yapmıyor. ya motoru yenilemek lazım yada biraz kalın yağ koyun dedi. bizde arabayı sattık. kökten çözüm.

Alan düşünsün dediniz sizde yani :D