Yağ değişimi

HALIL_41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
muhabbetin sonuna yetiştim ama benimde bikaç sorum olacak bende 2006 1.3 dizel 75000 km bi aracım var bende bakıma sokacam ama yağda kararsızdım fakat sizin yazdıklarınızdan sonra;
Mobil 1 Tam Sentetik 0W/40 4 Lt Benzin,dizel Motor Yağını koymaya karar verdim nasıl abiler ,
bir sorumda olacak mazur görün
Motor Silk 150.000 Km Bor Yağ Katkıları hakkında düşünceleriniz nelerdir bir faydası olurmu.
teşekkür ederim...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Halil Kardeşim Mobil10w40 da kal motor silk veya katkılardan uzak dur...
Bu konuda opelin sayfasında kendi labaratuarlarında katkı maddeleri kullanılan motorlarda yağ yakma olayı ortaya çıktığı yazıyor

HALIL_41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selim abi verdiğin bilgi için çok teşekkür ederim kafamı çok takılmıştı bu yağ katkıları çok sağol. yağ iyi değilmi bu yağı kullanmaya başlayayım.

opelsahibi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok anlatamadım özür dilerim :D
yağında hata yok benim demek istediğim eğer senede az km yapıyorsan ve hep soğuk motorda kullanıyorsan amenna sonuçta iyidir yanmayan mazot yağa karışacağı için ki buda yağı kestiğinden motora zarar vermemesi için iyi fikir ama normal şartlarda kullanıyorum yağı senede iki defa değişiyorum dersen bence cebine yazık 10000 de bir değiş 15bin değide o anlamda :D

ben sehır ıcı degıl agırlıklı sehırler arası kullanıyorum yılda 20.000 yapıyorum, senın yazından anladıgım 5w40 kalıtelı bır yag 7500 de değişmene gerek yok 10.000ne kadar kullanabılırsın. doğrumu anlamısım:rakir:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben sehır ıcı degıl agırlıklı sehırler arası kullanıyorum yılda 20.000 yapıyorum, senın yazından anladıgım 5w40 kalıtelı bır yag 7500 de değişmene gerek yok 10.000ne kadar kullanabılırsın. doğrumu anlamısım:rakir:
yani :D o kadar kaliteli yağ zaten 15bine gider ama madem özen veriyorsun en azından 10bine kadar kullan bu arada para fazla ise bana yolla :D şaka

opelsahibi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben motoru temiz bakımlı olsun diye 7500 de değişiyordum zaten orjınal fıltre ve yag 200 lira tutuyor :) o zaman şöyle yapayım 10 binde mazot yag filtresi ve yag, her 5 binde hava filtresi ve poleni değişeyim daha iyi olur güzel fikir :D

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanii, ucuz yağa bakarsan motorun her yerinde çamurlaşma kurum görürsün yağ siyah ve kalın olur.kullandığın yağ hem kurum temizliyor hem dayanıklı siyahlaşması zaten yağın kalitesini gösterir motoru temizlemesidir sonuçta dizel kurumlu arabadır...madem arabana değer veriyorsun en güzeli 10binde değişmen :D

FTH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağ katkı malzemeleri kullanmayın. Kaliteli iyi bir yağ kullanıyorsanız bu tip katkı maddelerini boşuna kullanmayın. Kısacası hepsi para tuzağı.