yag cubugundan cıkan duman

ihsanergin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar arabam 2008 model corsa d kasa gecenlerde yuotube dan video izliyordum yag cubugundan duman cıkması diye bu gün arabayı calıştırdım bende bakayım diye cubugu cektim cok hafif gözle görülmesi zor bir şekilde duman cıkıyor cok az ama yag konan kapagıda actım ordan hiç bir duman yok aklımda takılı kaldı bu yag cubugundan cıkan az duman nedir acaba başına gelen bir bilgisi olan varmı 1.3 dizel lerde normalmi acaba yanıtlar i.im şimdiden teşekkürler aracım bakımlı yag zamanı gelmeden degişim yapıyorum eksozdan filan da duman atma filan yok

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıcak yağ kartere iniyor doğal olarak çubuğu çektiğinizde karterdeki sıcak yağ buharının o delikten çıkması normaldir. Yağ kapağını açtığınızda ise bu buharı görememeniz gene normaldir çünkü subablar var iticiler var yağ kanalları var yani o buharın oradan çıkamaması için bir dolu engel var. Aracınızda yağ eksilmesi ve mavi duman yoksa problem yok.

ihsanergin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıcak yağ kartere iniyor doğal olarak çubuğu çektiğinizde karterdeki sıcak yağ buharının o delikten çıkması normaldir. Yağ kapağını açtığınızda ise bu buharı görememeniz gene normaldir çünkü subablar var iticiler var yağ kanalları var yani o buharın oradan çıkamaması için bir dolu engel var. Aracınızda yağ eksilmesi ve mavi duman yoksa problem yok.
teşekkür ederim hocam yok yok hiç bir sıkıntı yok yag yakma mavi duman filan yok cvp için teşekkürler