Yabancı Dil seçmem gerekiyor.Sizce Rusca mı Almanca mı daha kolaydır???

mayday

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben Bilkent Üniversitesi Turizm ve otel işletmeciliği bölümünde okuyorum.2 sene boyunca İngilizce eğitimi gördüm. Bu sene da okulum başlamadan önce ders seçmem gerekiyor.Mecbur seçmem gereken derslerden biriside 2. yabancı dil.Benim aklımdan geçen 2 dil var birisi Rusca diğeri de Almanca sizce hangi dili seçmeliyim?Hangisi daha kolaydır yardımcı olurmusunuz???

apathetic

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abimden biliyorum,liseyi yabancı dil(ingilizce)okulunda okudu.fakat kazanamadı,yükseköğrenimini baküde devam ettirdi.rus dili ve edebiyatı bölümünde.
çevremizdeki eğitimciler ve akademisyenler rusçanın diğer yabancı dillere göre daha basit ve faydalı olacağını söylediler.şu an 3.sınıfta fakat hazırlıkta çok zorlanacagını söylüyor senin için,malum zorluğun sebebi kiril alfabesi.

umut__

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben almancanın günümüz de daha geçerli olduğunu düşünüyorum ancak turizm otelcilik okuyan biri mutlaka rusçayı da bilmeli malum sebeplerden:p

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Almancayı sana sevdirerek öğreten birisi olursa ve aralarda tekrar yaparsan 4 ay cıvarı, almanyada yada isvicrede de akrabaların varsa 2 ayda onların yanında dur, tamamdır o kadarını söyluyorum .. Türkiyeden isvicreye tasındıgımızda ordakı ılk okulda baya zorlanmısdım ögrenmekde ama sagolsun turkle evlı ısvıcrelı bır bayan vardı az bucukda turkce konusuyordu onun sayesıne dıl ogrendım...Ama ruscadan en azından daha cekıcı.

apathetic

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Almancayı sana sevdirerek öğreten birisi olursa ve aralarda tekrar yaparsan 4 ay cıvarı, almanyada yada isvicrede de akrabaların varsa 2 ayda onların yanında dur, tamamdır o kadarını söyluyorum .. Türkiyeden isvicreye tasındıgımızda ordakı ılk okulda baya zorlanmısdım ögrenmekde ama sagolsun turkle evlı ısvıcrelı bır bayan vardı az bucukda turkce konusuyordu onun sayesıne dıl ogrendım...Ama ruscadan en azından daha cekıcı.
naptın dostum sen 4 ayda üniversiteye hazırlanmıyorsun,dil öğreniyosun.

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
Ben almancanın günümüz de daha geçerli olduğunu düşünüyorum ancak turizm otelcilik okuyan biri mutlaka rusçayı da bilmeli malum sebeplerden:p

:kop::kop:

ben olsam Almanca seçerdim, zaten öğrenmeyi de istiyorum, ama turizm otelcilik işi değiştirir.
tabi Almanlarda yeteri kadar çok Akdeniz'de oda var. sanırım Almanca seçerdim.

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
naptın dostum sen 4 ayda üniversiteye hazırlanmıyorsun,dil öğreniyosun.

Altını çizerim ki dili sevdirecek adam lazım , öyle tahtaya klasık sekılde yazılsın sonra bunu deftere gecır evde calıs sıstemı olursa bırak 4 ay ı 4senede ögrenemessın...Bazı şeylere gercekden mecbursan 4 ayda haylı haylı ogrenıyorsun yeterkı hayat zorlasın.. Hem 4 ayda yabancı dil ögrenırsın ama 8 ayda turkıyenın universite sınavlarına calıssan basaramassın onu bılıyorum cunku cıdden cok agır ..

apathetic

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Altını çizerim ki dili sevdirecek adam lazım , öyle tahtaya klasık sekılde yazılsın sonra bunu deftere gecır evde calıs sıstemı olursa bırak 4 ay ı 4senede ögrenemessın...Bazı şeylere gercekden mecbursan 4 ayda haylı haylı ogrenıyorsun yeterkı hayat zorlasın.. Hem 4 ayda yabancı dil ögrenırsın ama 8 ayda turkıyenın universite sınavlarına calıssan basaramassın onu bılıyorum cunku cıdden cok agır ..
2. cümlene katılıyorum:D

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah razı olsun :D