xenonla kısa hüzmelerde önümü göremiyorum yardım lütfen

sansibl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
10-15 metre ancak önümü gösteriyor. yollar karanlık 50 metre ilerde ne var göremiyorum. mecburen uzunları yakıyorum. 10 araçta bir de karşıdan gelenlerden valdeme rahmetler alıyorum. siz nasıl çözdünüz bu sorunu? şimdiden tşklr.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Original xenon ise çok iyi olması lazım? Sonradan sadece ampül ile yaptıysanız, merceksiz aydınlatmaz, özellikle yağmurlu havalarda tam facia yaşanır. Trafikteki diğer tüm sürücüleri rahatsız eder.

sansibl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuya ilgi gösteren arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. farlar orjinal, araç zaten ful paket. uzunları yaktığımda dahi 10 araçtan biri rahatsız oluyor. yani uzunları bile rahatsız edici değil. sanırsam kısa farları biraz daha kaldırtmanın yolunu bulmalıyım. kafama takılan soru ise: bir rot balansçıda kaldırtsam dahi, bunlar kendi kendini ayarladığına göre yine düşecek mi? tşklr iyi forumlar.

Son düzenleme:

Fatsalı_Yolcu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tahmin yürütüyorum
Bu Xenon Far sistemi (orjinal fabrika çıkışlı olanlar.mercekli+far yıkama özelliği olanlar) yüksekliği kendisi ayarlıyor ve bunu yapabilmesi için illaki bir yerlerinde bir sensör vardır.Bence aracın farlarını rot balansçıda oyanatmak yerine bu sensör olayını araştırın.Benim önerim iyi bir elektirikçi ya da servis...
+olarak farların aydınlatmasıyla ilgili bir ölçüm yaptırdınız mı?

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Far ayar makinesi ile bir ayar çektir derim , bazı ustalar makine olmadan elle ayarlayıp tamamdır abi diyor yanlış ! Makinesiz ayar olmaz , bu tür işler ince ayar ve simetri olmayı gerektirir :)

Sonra mazallah gözün biri aşağı biri yukarı bakar arabanın :D

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Araçta kaçlik ampul var aracınızın orijinal ampulleri Osram 4300K ancak ben ampulleri arızalarınca Osram takan görmedim bunda orijinal osramlarin tanesinin 300 tl ye yakın olması etkili tabii.

Eğer aracınızda 6000 lik Çin malı yada çakma philpis takılı ise yolu gorememeniz gayet normal , bence ampullerinizde sorun var . Bende aynı sekilde bir ara 6000 lik philips ampul takmiştim kor kor geziyordum . Kısaca özetlersek 4300 lük olursa Çin malı bile olsa onunuzu görürsünüz.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Far otomatikte ayarlasa sıfır noktasını elle far ayarı yaptırıyorsunuz, aşağı yukarısını o ayarlıyor. Ampul original ise, ayar da ayna ile doğru yapıldı ise, son akla gelen buhu vs. İle merceğin yada camın kirli olması başka seçenek gelmiyor akla

Sent from my iPhone using Tapatalk

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
serviste kontrol ettirin. belki balastlarda sorun vardır...