Xenon Kit'e kadar verdim ancak ..?

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hakan Bey ben yaptırmayı düşünüyorum.Sadece garantisi bitsin diyorum.O zaman Allah kerim ya Astra j 1.3 CDTi Cosmo alacağım ya da arabaya iyileştirme yapacağım ama şu kesin 2 sene kaza bela olmazsa araca bineceğim. Araç için AFL ve AHL şart bence.Ben yaptıracağım...

Burak K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.burakkaya.net
Eğer merceksiz takacaksanız Xenon takmayın bizide kör etmeyin.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar konuyu okurken dikkatimi çeken: 55 watt lık xenon kitlerinden bahsedilmiş.Şu an Türkiye iyassında var mı 55 wat lık kitler.Eğer arsa bilgi sahibi bir arkadaş link verebilirmi.?Çünkü ben sadece 35 likler olduğunu duymuştum.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten 55watt lık gerçek kit yok olsada tesisata zarar verebilir.. 55 watt dedikleri ampüller 55 watt ama balastlar 35 watt yani o ampüle giden güç gene 35 watt sadece etiket oyunları.. 55 wattlık kitte balastında ampülünde 55 watt olması lazım..

adil_adil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle katılıyorum. (Trafikte merceksiz xenon takanların da kulaklarını çınlatıyorum)

merceksiz takmak kadar sacma bir sey yoktur.

denemek icin takin ampulu gecin karsisina 5 dk durun.

sonra ne demek istedigimizi anlarsiniz

berk_ay87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben merceksiz zenonları trafikte hiç affetmiyorum. selektör yapıyorum adamın zaten uzun kısa farkı yok belli ediyor çakıyorum uzunları hiç kapamıyorum. (biliyorum yanlış ama empati yapmasını öğrenmeli) bir de kulak çınlatma olayı var tabi :)

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
55 watlık kit olarak araştırma yaptım bende bulamadım.Sattığımız araçlara xenon kit hediyesi kampanya olarak uygularken çalıştığımız firma da olmadığını söyledi.Bu nedenle bana konu içindeki bu tip cümleler ilginç geldi gerçekten.Yine de bu tip bir kit sahibi olan arkadaşımız varsa seri numarası ve marka ile herkese yardımcı olabilir.Bana cevap veren arkadaşımızın da dediği gibi balast, ampul ve tesisat olarak set olarak satılması gerekir.Tesisata zarar vermesi ise röle ile önlenebilir kanısındayım.

Merceksiz farlar hakında yorum yapan arkadaşlar haklı.Fakat iş empatiye gelince işin rengi değişir.Bugün aracınıza mercekli far alsanız ucuz seçeneklere kaçıp adilerini alıyorsunuz 2 gün sonra hem ışıtması bozuluyor hemde karşıdaki insanı merceksiz fardan fazla rahatsız ediyor.Çünkü maddi durumunuz onu kaldırıyor.PAranız oluyor çok kaliteli markaları alıyorsunuz, ayar tutmuyor mercek karşıdaki arabanın direk sürücüsünün gözünde parlıyor.Orjinalinde mercekli far olan araçların fiyatları zaten ateş pahası.Tutup tofaşı zor alabilen birine orjinal mercekli farı olan bir araç al dediğinde sizden para ister.Xenon kullanmak ise herkesin hakkı.Halojen farın yetersiz kaldığı yerde çok fazla iş gören bir sistem.Bence kullanıcıları değilde, insanları soymak için zaaflarından faydalanmaya çalışan ve kalitesiz malları yüksek fiyatlara insanlara kakalayan tuning firmalarını biraz da yerin derim.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
35 watt olmasının bir nedeni var xenon kit ilk çalışmada yüksek bir akım çeker ve akımda dalgalanma olur o yüzden 35 wattlık balast kullanırlar.. zaten normal halojen ampül 55 wattdır bütün halojen ampüle göre tesisatı olan araçların elektrik donanımının kaldırıcağı tesisatda 55 watta göre yapılmışdır.. 55 waattlık bir kit olsada takılırsa sanırım elektrik sistemini aracın zorlar ilerde sıkıntılar çıkabilir.. zaten bunu görmüşlerdirki firmalar 35 watt üretiyorlardır yoksa 55 wattda üretirlerdi..
55 wattlık kit varmıdır kesin birileri üretmişdir.. belki otobüs kamyon kamyonet tarzı ağır vasıtalar için falan üretilmiş olabilir..

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben merceksiz zenonları trafikte hiç affetmiyorum. selektör yapıyorum adamın zaten uzun kısa farkı yok belli ediyor çakıyorum uzunları hiç kapamıyorum. (biliyorum yanlış ama empati yapmasını öğrenmeli) bir de kulak çınlatma olayı var tabi :)
ben de merceksiz xenonlara veya halojen ampul takıp ortalıkta projektör gibi gezenlere çakıyorum uzunları yetmiyor sisleri de yakıyorum..öyle fara böyle far :D