Xenon far Bi Xenon Far Almayi düşünüyorum yarfim lürfen

tkebenc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Xenon Far alacağim aracima ama pitasada fiyatlar 100 150 arasi değişiyor sorduğum yerdekiler yani ama ben bunlarin pek sağlikli olacağini düşünmüyorum. Sizin önereceğiniz bir marka varmidir ve fiyati ne kadardir bilginjz var mi acaba ? Bide bu Bi xenon nasil oluyor ne fark var arasinda ? Bide bunlarda K var kac k olacak o :) Saygilarimla..

Son düzenleme:

By_FresH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Xenon Far alacağim aracima ama pitasada fiyatlar 100 150 arasi değişiyor sorduğum yerdekiler yani ama ben bunlarin pek sağlikli olacağini düşünmüyorum. Sizin önereceğiniz bir marka varmidir ve fiyati ne kadardir bilginjz var mi acaba ? Bide bu Bi xenon nasil oluyor ne fark var arasinda ? Bide bunlarda K var kac k olacak o :) Saygilarimla..

bi xenon denen orjinal xenon farlar dostum xenon işine gireceksen bence orjinal mercekli far olmadığı sürece girme derim :(

tkebenc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zaten fari değistireceğim onunla birlikte mercekte olacak zaten yada fari hic degismeden mercek attiracam , önereceginiz bir marka varmi ben philips diye aklimdan geçiyor bide o k olaylarini bilmiyorum açikcasi :)

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi xenon, orjinal bi xenon sistemine sahip farlarda veya sonradan far içlerine montajlanan bi xenon özellikli yani uzunla kısayı aynı anda kullanmayı saglayan merceklerle gerçekleşirilebilir..yani sizin alacagınız xenonla ilgisi yok..önce far alın sonra xenon..

tkebenc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi xenon, orjinal bi xenon sistemine sahip farlarda veya sonradan far içlerine montajlanan bi xenon özellikli yani uzunla kısayı aynı anda kullanmayı saglayan merceklerle gerçekleşirilebilir..yani sizin alacagınız xenonla ilgisi yok..önce far alın sonra xenon..

Tesekkur ederim

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 19:52 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 18:29 ----------

PHİLİPS PHOTON H7 9006 XENON SET 6000K düşünüyorum sizce nasil ?bilginiz varsa sevinirim ..

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tesekkur ederim

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 19:52 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 18:29 ----------

PHİLİPS PHOTON H7 9006 XENON SET 6000K düşünüyorum sizce nasil ?bilginiz varsa sevinirim ..

Merceksiz fara xenon tavsiye etmiyorum.dedigim gibi oncelikle mercekli far alin.eger bu seti alip simdi takarsaniz daha sonra ledli fara yada bixenona gecmel istediginizde bu seti kullanamayacaksiniz.

tkebenc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merceksiz fara xenon tavsiye etmiyorum.dedigim gibi oncelikle mercekli far alin.eger bu seti alip simdi takarsaniz daha sonra ledli fara yada bixenona gecmel istediginizde bu seti kullanamayacaksiniz.

Haklisiniz ama ben şuan ki farima mercek attirmayi düşünüyorum ve far başina mercek icin 200tl maliyet çikardilar bana sizce normal mi bu fiyat

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Haklisiniz ama ben şuan ki farima mercek attirmayi düşünüyorum ve far başina mercek icin 200tl maliyet çikardilar bana sizce normal mi bu fiyat

eğer mercek montajı düşünüyorsanız bu seti almayın..zaten mercek taktıracaksanız farları bixenona dönüştürürsünüz..yok bixenon istemiyorum derseniz bu seti aldıktan sonra farlara uygulanacak mercek h7 olmalıdır.

tkebenc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer mercek montajı düşünüyorsanız bu seti almayın..zaten mercek taktıracaksanız farları bixenona dönüştürürsünüz..yok bixenon istemiyorum derseniz bu seti aldıktan sonra farlara uygulanacak mercek h7 olmalıdır.

Şimdi abi tahminimce benden buyuksun saygizca davranmayayim uslubuma dikkat edeyim oncelikle ben bu bi xenonu tam anlamadim simdi ben mercek takdirdiktan sonra hangi ampulden takacagim suan uzerinde xenon yok muayene nedeni ile cikartip attim gitmisti zaten sari ampuller var ben mercek takdirdiktan sonra xenonun hangisini alacagim orayi anlamadim senide mesgul ediyorum kusuruma bakmayasin abi

http://m.gittigidiyor.com/urun/86692845 ben bunu taktirinca baska birseye gerek kalmiyor mu ampule felan ? Bide urun nasil duruyor onereceginiz urun varmidir ? Saygilarimla

Son düzenleme:

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde tam olarak hakim oldugum bir konu olmadıgından cok yardımcı olamıyorum..bu konuda mercek montajı yapan bi usta var Oktay toker diye..gercekten konuya cok hakim biri.isteğine göre farları modifikasyonda yapıyor..yani kendi kullandıgın farlarına baktıgın ilandaki gibi mercek montajı yapıyor hatta istersen led yada angel montajıda yapıp hazır bir şekilde yolluyor...

şimdi gelelim bi xenon 'un xenondan farkına..ilandaki mercekler normal xenondur..bu merceklere bahsettigin philipsin setini uygulayabilirsin..fark ettiysen h7 diye bi ibare var.alacagın mercekle xenon setinin aynı h degerinde olması gerekiyor ve sadece kısalar xenon yanıyor....bi xenonlarda ise farklı bir mercek kullanılıyor..ve mercege uygun xenon seti..bi xenonlarda ise kısalara ek olarak uzunlarda bu mercek üzerinden kullanılıyor..bu nedenle bixenon kullananların farkettiysen selektör yaptıklarında flas patlama etkisi gösteriyor..en güzeli bi xenon..tabi hatırı sayılır fiyat farkıda var :)

bana kalırsa beğendiğin junyan farlara kaliteli bi mercek montajı yaptırabilirsin..ve philipslerle cokta güzel aydınlatma alırsın..

bak bu konu Oktay abimizin projeleri..konuyu incelemeni tavsiye ediyorum..

http://www.opelim.net/forums/self-servis/97409-aydinlatma-projelerim.html