xenon ampul

ceryantronikci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam astra g ler için hangi tip xenon ampulü kullanılmalıdır. H11 mi H7 mi ?

bir sorum daha olacak bu sigorta kutusu nasıl sökülüyor? komple dışarı çıkarmam lazım

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Orijinal fara yapacaksan H7 olur, ama Angel Eyes ise H11 daha uygun. Çünkü mercek daha küçük. Ben Junyan Angel Eyes farlarım için Valeo H11 aldım. Daha takmadım ama ölçüleri nerdeyse aynı. Orijinal fara Bi-Xenon uygulamaları da var. O daha güzel aslında. Forumda bu tür konular var.
Merceklerle ilgili ayrıntılı bilgi için şuraya da bakabilirsin. Ben mercekleri o arkadaşlardan aldım.
http://www.xenonmercek.com/mercekler.html

Sigorta kutusunun kablolarına falan ek yapıcaksan, far anahtarının altındaki saklama gözünü komple söktükten sonra sigorta panelini üstten tutan iki vida var. Baya eğilince gözüküyor.
dsc0005ax.jpg

Onları sökünce kutu aşağıya inebiliyor. Asılarak çıkarırsın. Arkasındaki plastik kapağı da mandallarından kurtararak açabilirsin.
Benim konulardan birinde eklediğim foto:
dsc0007bg.jpg

Paneli değiştireceksen başka işlemler de yapılıyor.

ceryantronikci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orijinal fara yapacaksan H7 olur, ama Angel Eyes ise H11 daha uygun. Çünkü mercek daha küçük. Ben Junyan Angel Eyes farlarım için Valeo H11 aldım. Daha takmadım ama ölçüleri nerdeyse aynı. Orijinal fara Bi-Xenon uygulamaları da var. O daha güzel aslında. Forumda bu tür konular var.
Merceklerle ilgili ayrıntılı bilgi için şuraya da bakabilirsin. Ben mercekleri o arkadaşlardan aldım.
http://www.xenonmercek.com/mercekler.html

Sigorta kutusunun kablolarına falan ek yapıcaksan, far anahtarının altındaki saklama gözünü komple söktükten sonra sigorta panelini üstten tutan iki vida var. Baya eğilince gözüküyor.
dsc0005ax.jpg

Onları sökünce kutu aşağıya inebiliyor. Asılarak çıkarırsın. Arkasındaki plastik kapağı da mandallarından kurtararak açabilirsin.
Benim konulardan birinde eklediğim foto:
dsc0007bg.jpg

Paneli değiştireceksen başka işlemler de yapılıyor.

eyvallah ustad bilgiler için teşekkürler.

patron45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tesisat

Merhaba Arkadaşlar;

Ben bu sigorta paneli arkasındaki kablo kütüğünden motora 2 adet kablo çekmek istiyorum bunun yöntemi veya yapılışı nasıldır. Yardımcı olursanız sevinirim